Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що таке технологія Blockchain і як її можуть використовувати банки?

Нова технологія зберігання інформації, яка вже успішно застосовується в американських і західних банках.

Директор департаменту цифрового бізнесу Platinum Bank

Blockchain – це технологія, яка часто стала згадуватися завдяки використанню при її побудові принципів криптовалюти Bitcoin.


Основа технології blockchain – в розподіленому зберіганні інформації. Це дозволяє зберігати важливу інформацію одночасно на багатьох серверах (у всіх учасників мережі), при цьому зберігати відкрито і безпечно. Наприклад, на базі цієї технології можна зберігати як історію банківських транзакцій клієнтів, так і базу контрактів, результати голосувань, відбитків пальців або історій хвороб. Інформацію, яка одночасно зберігається у багатьох місцях неможливо підробити, неможливо вкрасти, тому що оригінальні записи тут же можуть бути відновлені з сусідніх джерел.

Провідні американські і європейські банки вже відкрили проекти по використанню даної технології. Також до них приєдналася і міжнародна платіжна система Visa, яка в використанні технології бачить можливість прискорення і здешевлення платежів. Також blockchain може значно знизити ризики шахрайства.

Голова правління UniCredit Bank

Blockchain – це принципово нова надійна технологія зберігання записів, яка може кардинально змінити підхід до формування і зберігання баз даних.

Blockchain є ланцюжком блоків даних, які створюються та зберігаються на комп’ютерах учасників ланцюжка. Всі учасники мережі діляться на дві категорії: звичайні користувачі, які створюють нові записи, і Майнер, які створюють блоки. Майнери перевіряють записи, які створюють звичайні користувачі, формують з них блоки, а потім розсилають ці блоки по мережі. Звичайні користувачі отримують ці блоки і зберігають їх у себе в комп’ютері. Учасники Blockchain-мережі мають доступ до інших комп’ютерів мережі, завдяки чому можна обмінюватися даними. Кожен користувач перевіряє коректність нових даних. Якщо вони достовірні, він зберігає їх і передає далі по мережі.

Технологія Blockchain має величезний потенціал з точки зору спрощення та підвищення ефективності за рахунок створення принципово нової інфраструктури фінансових сервісів. Ця технологія може успішно використовуватися банками для проведення внутрішніх взаєморозрахунків і здійснення міжбанківських операцій, а також при проведенні мікроплатежів між фізичними особами.

При цьому вона може значно спростити відстеження підозрілих транзакцій і в цілому підвищити прозорість угод. По суті це технологія розподіленого підтвердження транзакцій, яка представляє собою величезну розподілену базу даних. При цьому перевіркою достовірності транзакцій займаються самі учасники, вони ж підтверджують їх справжність та формують блоки записів.

Такий підхід цікавий перш за все тим, що відпадає необхідність в посередниках в особі платіжних систем, що здійснюють процесування транзакцій і, як наслідок, підвищується швидкість обробки операцій і знижується вартість для кінцевого споживача.

За деякими оцінками, використання Blockchain дозволить банкам заощаджувати близько 20 мільярдів доларів за рахунок відмови від послуг посередників при здійсненні транзакцій. Blockchain може стати реальною альтернативою системи SWIFT, яка на даний момент є не дуже гнучкою і досить дорогою.

Але перейти на нову технологію вдасться не так швидко. На це є кілька причин і перш за все – невизначеність у правовій і регуляторній області. Крім того, широкомасштабне впровадження цієї технології зажадає значних зусиль в частині стандартизації.

Джерело: http://www.prostobank.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?