Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що таке рецесія економіки?

Рецесія – це новий для нас термін. Він став поширеним завдяки фінансовій кризі, коли багато людей познайомилися з раніше невідомими термінами і поняттями. Багато сперечаються, чи є в нашій економіці ознаки рецесії? Більшість фахівців відповідають на це запитання ствердно, так як супутники рецесії – інфляція, крах фондової біржі, безробіття, зниження підприємницької активності, та інші негативні процеси можна спостерігати в нашій країні.

Рецесія економіки, може бути викликана також і не економічними причинами, наприклад, політичними. Рецесія може виникати і з психологічних причин – внаслідок недовіри і сумнівів інвесторів, а також у результаті виникнення військових дій на території країни.
Однак, переважно, рецесія економіки викликається економічними кризами, що і демонструють безліч країн сьогодні.

chto_takoe_recessiya_ekonomoikiПоняття «рецесія», означає зниження темпів економічного зростання й уповільнення виробничих процесів. Економіка в стані рецесії, демонструє падіння ВНП і ВВП або нульове зростання.

Безсумнівно, що світова економічна криза внесла свої корективи в прогнози зростання ВВП багатьох інших країн, проте в деяких з них, все ж таки вдасться зберегти приріст ВВП, в наступному році. Такі держави як Китай та Індія, очікують зростання ВВП, і якщо це станеться, то вони зміцнять своє становище на світовій арені, щодо Росії, країн Європи та США. Також, незважаючи на те, що деякі країни постраждали більше ніж Росія від кризи, однак у нашій країні падіння рівня ВВП буде більше, тому що наша країна залежить від прибутку по енергоносіях, які впали в ціні в кілька разів.

Процеси, що відбуваються в економіки, в результаті рецесії, фахівці не вважають катастрофічними. Так як рецесія – це частина економічного циклу, яка незмінно слідує за періодом різкого економічного підйому.

Однак рецесія небезпечна тим, що якщо не будуть вживатися заходи, вона може перерости в депресію. Те, що зараз робить держава – активні грошові вливання в економічну сферу – це єдиний шлях до виходу зі стану рецесії і оздоровленню економіки.

Рецесія, це не перша і не остання рецесія економіки країни. Явище рецесії перевіряє на міцність всю економіку і фінансову систему країни, а також ефективність прийнятих рішень політиками країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?