Новини світу кредитування та банківських послуг.

ЩО ТАКЕ ПЕРЕДПЛАЧЕНа БАНКІВСЬКА КАРТА

Споживачам давно знайомі подарункові карти, телефонні або інтернет-карти з вказаними номіналом, які пропонуються в багатьох торговельних центрах.

Такі фінансові пропозиції відносяться до типу передплачених, тобто користувачем заздалегідь внесені на них певні суми грошей. Багатьма банківськими та кредитними організаціями випускаються аналогічні передплачені банківські карти.

ЩО ЦЕ ТАКЕ

Роль банківської картки в сучасному суспільстві неможливо недооцінити. Якщо відсутня можливість її отримання через певні фінансові проблеми, то найкращим виходом буде придбання передплаченого кредитної картки.

При застосуванні даного виду банківського продукту покупець не бере у банку в борг грошові кошти, а використовує раніше оплачений їм баланс.

Принцип роботи таких карт досить простий. Клієнт відкриває в банку рахунок і вносить на нього гроші. Рахунок може бути поповнений у будь-який час. Передплачену картку можна використовувати як звичайну банківську карту, але в межах внесеної суми коштів.


ВІДМІННІ ОСОБЛИВОСТІ

Даний картковий продукт призначається для виконання громадянами – фізичними особами операцій, за якими емітує банк розплачується з раніше отриманих фінансових ресурсів.

Гроші можуть бути внесені власником інструменту або третіми особами. Основною відмінністю платіжного засобу служить оформлення картки передплати без зазначення персональних даних (на пред’явника).

Відсутність прив’язки до конкретної фізичної особи робить можливим передачу карт власником третім особам.

ВИДИ

Попередньо оплачені банківські карти класифікуються за різними критеріями, в числі яких виділяються наступні:

  • з можливістю поповнення і без такої;
  • віртуальні і реальні.

З ПОПОВНЕННЯМ І БЕЗ

По можливості внесення додаткових коштів виділяють карти, за якими є періодичне зарахування грошових сум і за якими такі процедури заборонені.

Непоповнювана картка не надає можливості прийняття внесків в процесі використання, видається без підтвердження особи користувача (ідентифікації) і не передбачає відкриття спеціального банківського рахунку.

До таких належить подарунковий тип карт, вигідно виділяється серед аналогічних карт магазинів і різних торгових точок тим, що їх використання не обмежена місцем придбання. Продукт відрізняється яскравим привабливим оформленням із зазначенням номіналу.

При видачі поповнюваних кредитних карток клієнту відкривається спеціальний рахунок в банку, фіксований по картковому номеру.

На самому пластику не вказуються персональні відомості про власника. Поповнити баланс можна будь-яким способом.

ВІРТУАЛЬНА І РЕАЛЬНА

Інша класифікація передплаченого банківського продукту являє поділ за призначенням на реальні (подарункові, моментальної видачі) і віртуальні.

Віртуальні зразки призначаються для розрахунків за товари та послуги через інтернет і випускаються на фізичному носії або без нього.

ПЛЮСИ І МІНУСИ

Передплачена банківська карта має свої позитивні сторони і певні недоліки.

До переваг даного банківського продукту слід віднести:

  • Відсутність необхідності оплачувати відсотки за послугу, адже клієнт використовує розміщені на авансовому рахунку власні кошти.
  • Простота і легкість отримання, які не потребують перевірки платоспроможності та особистості клієнта.
  • Повсюдне використання поряд зі звичайними картками.
  • Відсутність ризику появи заборгованості перед кредитною організацією.

В якості негативних моментів можна виділити:

Відсутність можливості отримання карткового кредиту при нестачі коштів для поповнення балансу.

Наявність комісії при відкритті та поповненні авансового рахунку.

Неможливість перевипуску передплаченого документа і його блокування при втраті.

Гроші, які розміщуються на авансовому рахунку, не потрапляють під обов’язкове страхування відповідно до Закону про страхування вкладів.

Останні зміни в законах (про платіжну систему, про протидію легалізації отриманих злочинним шляхом доходів) дещо обмежили функціональність даного банківського продукту.

Відсутня можливість анонімних переказів між фізичними особами або на рахунок підприємства-нерезидента. Клієнт має можливість авторизуватися шляхом повної або спрощеної ідентифікації, а також за допомогою електронного підпису.

На сьогоднішній день передплачені картки в країні набирають популярність частіше у вигляді подарункових варіантів або як спосіб отримати картку користувачами, що мають негативну кредитну історію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?