Новини світу кредитування та банківських послуг.

ЩО ТАКЕ НЕЦІЛЬОВИЙ ІПОТЕЧНИЙ КРЕДИТ

Нецільовий іпотечний кредит дозволяє позичальникові отримати велику суму грошей на тривалий термін, самостійно визначивши цілі капіталовкладення. Це відкриває широкі перспективи для представників малого та середнього бізнесу, а також для осіб, які планують придбати дорогу власність.

ЩО ЦЕ ТАКЕ

Нецільовий іпотечний кредит – це нецільовий капітал, який банк надає позичальникові на тривалий термін за умови оформлення в заставу будь-якого майна.

Відмінність даного продукту від решти лінійки іпотечних кредитів полягає у відсутності визначення мети використання коштів.


Такий позику може бути використаний в наступних випадках:

Розширення бізнесу або покупка комерційної нерухомості. У українських банках підприємцям важко отримати велику суму грошей на тривалий термін. Нецільова іпотека дає такі можливості.

Купівля житла в споруджуваному об’єкті. Деякі банки не видають іпотечні позики на придбання житлоплощі, яка ще не добудована. Це пов’язано з підвищеним ризиком неповернення коштів.

Ремонт і будівництво. Коли клієнт самостійно виконує будівельно-ремонтні роботи, виникає необхідність в значних сумах грошових коштів. Звичайного споживчого кредиту на такі цілі не вистачить, нецільова іпотека вирішить всі проблеми.

Придбання готової квартири, коли позичальник не бажає чекати продажу «старої» житлоплощі. У договорі іпотеки може бути обумовлено, що позичальник має право продати заставну квартиру і погасити кредит достроково.

ВИМОГИ ДО НЕРУХОМОСТІ

Банк видає позикові кошти на великий термін, тому виникає необхідність стабілізації фінансових ризиків. Основною гарантією повернення капіталу для кредитної організації є договір застави на об’єкт нерухомості позичальника.

Тому банк прийме квартиру в якості застави тільки при дотриманні наступних вимог:

  • позичальник має законне право власності на заставний об’єкт;
  • нерухомість не є предметом судових спорів;
  • ветхість будівлі не перевищує 50%;
  • квартира має всі комунікації, окрему кухню та санвузол;
  • відсутні зміни в плануванні, що не були узаконені.

Також враховуються додаткові чинники, такі як розташування житлоплощі, місцева інфраструктура, поверховість. Всі ці характеристики в сукупності визначають найважливіший показник заставного об’єкта – його ліквідність.

Чим легше продати житло, тим охочіше банк прийме його в заставу по іпотеці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?