Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

В останні десять років спостерігається дуже швидке зростання лізингової галузі. Поняття «лізинг» походить від англійського «lease», що означає «здавати в найм».

Є безліч визначень поняття «лізинг», але всі вони зводяться до наступної суті: лізинг – це вид підприємницької діяльності, який спрямований на інвестування фінансів з метою придбання у власність обладнання, майна та надання їх в оренду лізингоодержувачу (третій стороні).

Закон РФ № 164 від 29 жовтня 1998 р. дає наступне визначення лізингу: «Лізинг – це вид інвестиційної діяльності по придбанню майна і передачі його на підставі договору лізингу фізичним або юридичним особам за певну плату, на певний термін і на певних умовах, обумовлених договором , з правом викупу майна лізингоодержувачем ».

chto_takoe_lizing-300x300Такий вид інвестиційної діяльності, як лізинг, тісно пов’язаний з кредиторської діяльністю, орендним механізмом, інвестиціями. У лізинговому механізмі беруть участь три сторони:

1.) Інвестор;

2.) Лізингодавець (орендодавець);

3.) Лізингоотримувач (орендар).

Між цими трьома сторонами здійснюються декілька видів взаємодії:

– Інвестор виробляє інвестиційну діяльність та укладає кредитні відносини з лізингодавцем,

– Лізингодавець виступає в ролі позичальника коштів і є власником майна, придбаного або здається в прокат,

– Лізингоодержувач за умовами лізингового договору бере в оренду у лізингодавця майно.

Лізинг при цьому виконує ряд функцій, як в економічній, так і у виробничій сферах:

– Функцію збуту: у виробників устаткування і техніки з’являється можливість розширення свого сегмента користувачів;

– Фінансову функцію: лізингодавець не повинен виплачувати всю вартість обладнання відразу, одноразовою виплатою. Це означає, що він отримує можливість інвестувати інші галузі виробництва, направляючи в них вільний капітал;

– Виробничу функцію: організація-лізингоотримувач вирішує свої виробничі проблеми шляхом тимчасового використання орендованого майна (техніки, устаткування), а не змушений їх купувати за високою ціною у виробника;

– Функцію отримання податкових пільг і амортизаційних пільг.

На сьогодні попит в лізинговій сфері перевищує пропозицію. Це дає можливість лізинговим компаніям диктувати клієнтам свої умови: наприклад, вимагати заставу або аванс, скорочувати строки надання лізингових зобов’язань. Інтерес і великий попит до лізингу обумовлений рядом його переваг у порівнянні з кредитом.

Перш за все, послуга лізингу залучає російські компанії тим, що за лізинговим договором лізингоодержувач виплачує суми за договором лізингу і відрахування податкових виплат. А в разі отримання кредиту на покупку устаткування або техніки виплати являють собою:

– Погашення боргу по основній сумі заборгованості,

– Податку на майно з моменту, коли предмет договору поставлений на облік і до повної його амортизації (іншими словами відрахування на знос основних засобів в процесі їх застосування та виробничої експлуатації),

– Щомісячних відсотків.

Також дуже істотна перевага лізингу полягає в можливості застосування механізму прискореної амортизації. Це дозволяє лізингоодержувачу в перші після придбання основних засобів роки серйозно скоротити свої виплати по податку на прибуток. Крім того, при експлуатації взятих у лізинг техніки та обладнання, в прискорюючих знос умовах, коефіцієнт амортизації може бути збільшений у 2 рази, що дає можливість додаткового зменшення виплат.

Також треба врахувати, що на укладення лізингового договору потрібно значно менше часу, ніж на оформлення кредиту.

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.