Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що таке кредитна залежність та як від неї позбутися.

Доступність кредитів, масована рекламна і психологічна обробка людей привели до нового виду психічного захворювання – кредитоманії. Для її лікування необхідно усвідомлення людиною своєї залежності, виключення можливості брати кредити, взаємодія з психологами та психіатрами.

Кредити з кожним роком стають все більш доступними і популярними. З екранів телевізорів, зі сторінок газет і журналів потоками ллється реклама модного одягу, взуття, транспорту, нових гаджетів, закордонних подорожей, легкого життя в кредит.

Здаватися успішним, сучасним, модним стало набагато простіше, ніж бути ним. Поєднання двох цих явищ: видимості успішності життя і доступності грошей в борг породило таку хворобу, як кредитоманія – залежність від кредитів. Людина не може жити без кредитів, заганяючи себе і своїх близьких в боргову яму, що призводить до нервових захворювань, депресії і навіть суїциду.

ЩО ЦЕ ТАКЕ?

Залежністю від кредитів страждають молоді люди у віці до 30 років, особи середнього та пенсійного віку. Людина не може жити без того, щоб не брати кредити і не купувати собі речі. Речі, на його думку, необхідні тут і зараз; терпіння накопичити зароблені кошти для великих покупок не вистачає.

Кредитоман бере кредити, не оцінюючи реально можливості погашення боргу, не замислюючись про наслідки.

Він оформляє один договір, потім другий, щоб сплатити борг за першим, потім третій, четвертий до тих пір, поки виплати за кредитами не стануть рівними або більше місячного розміру його доходів. Загнавши себе в глухий кут, він не бачить виходу з нього.

Чоловіки купують дорогі машини, гаджети, жінкам цікавий одяг, взуття, прикраси. Шопоголізм і кредитоманія – близькі по суті залежності і тісно пов’язані.

ПРОЯВИ

Загальною ознакою кредитоманії є перевищення витрат над доходами.

Молоді люди іноді хизуються тим, що живуть красиво за рахунок банківських кредитів. Вони переконані, що легко і безтурботно жити просто: достатньо брати кредити.

Але настає час платити по боргах, потрібно витрачати більше нервової та фізичної енергії, виникають неврози, безсоння, депресивні стани, думки про самогубство.

Дівчата при зустрічі будуть розповідати про відвідини дорогих бутиків і салонів, а не про роботу, життєві цінності, успішні проекти і т.д. Загнавши ситуацію в глухий кут, вони можуть закінчити життя суїцидом.

Для цих людей головні цінності – зовнішні атрибути успішності: модний одяг, дорогі прикраси, відвідування модних клубів – так вони компенсують свою внутрішню напругу і незадоволеність собою.

ПРИЧИНИ

Всі комплекси дорослої людини кореняться в дитинстві і вихованні. Якщо батьки не виховали в дитині самоповагу, вміння аналізувати свої вчинки, плани і рішення, не показали справжні цінності життя, виростає людина, для якої психологічно головний принцип існування – «здаватися, а не бути».

ОБМЕЖЕННЯ НА ВІДВІДУВАННЯ МАГАЗИНІВ, ДЕ ВИДАЮТЬ КРЕДИТИ

Аналіз витрат і доходів допомагає виявити непотрібні витрати, які слід обмежити. Це можна робити, плануючи витрати, складаючи списки речей, які слід купити, суворо дотримуватися планів і не відвідувати магазини, де видають кредити.

Ходити по магазинах тільки за продуктами здатний не кожен, але якщо кредитоман хоче вилікуватися від своєї залежності, він повинен не ходити в ті магазини, в яких пропонують кредити, обмежити незаплановані покупки.

В цей же час вимагає корекції і психологія людини, їй слід відвідувати психологів, працювати над підвищенням рівня самооцінки і самоповаги, навчитися справлятися зі стресами.

РЕФІНАНСУВАННЯ КРЕДИТІВ

Рефінансування кредитів – один із способів зниження боргового навантаження. Звернутися в банк і вирішити проблему виплат по кредиту, виходячи з реального обсягу доходів, можна. Банки, як правило, йдуть назустріч позичальникам, і пропонують нові, індивідуальні, умови кредитування.

Залежність від кредитних карт можна знизити, обмеживши користування ними або зовсім відмовившись від них.

Наприклад, на Заході кредитоманам іноді пропонують заморозити кредитну карту в морозильнику, помістивши її в посудину з водою. Коли з’являється бажання що-небудь терміново купити в кредит, треба почекати, поки лід розтане, в цей час подумати, чи потрібна покупка насправді. Повільне розморожування кредитних карт допомагає, якщо людина сама хоче впоратися з залежністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?