Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що таке кредитна карта і чим вона вигідна банкам

Давно минули ті часи, коли замість кредитної картки люди набували кота в мішку. Умови погашення боргу і відсотки, що нараховуються ніким не афішувалися і тому багато людей недовірливо ставилися до кредиток. Зараз, навпаки, ними користуються все частіше, адже з ними без зусиль можна придбати нову річ і оплачувати її поступово.

Багато людей ще не знають, що таке кредитна карта. Це банківська пластикова картка, на яку нарахована сума виданого кредиту. У всьому світі такий банківський продукт вважається альтернативним споживчими позиками. З кредиткою можна користуватися засобами фінансової установи для оплати витрат у рамках певного ліміту. Розмір ліміту безпосередньо залежить від кредитної історії позичальника і від його доходів. Картка дозволяє не звітувати перед банком про те, на що клієнт витрачає кошти. І в цьому полягає її відмінність від виданих позичок. Якщо у людини вже є кредит, то це неважливо, пластикову карту все одно можна отримати в банку.

article448Кредитна карта банкам вигідна. По-перше, її володар може самостійно виконувати певні грошові операції: оплата рахунку, поповнення та багато інших. Це знімає з фінансових установ необхідність розширювати банківську мережу для виконання таких операцій. Автоматизована обробка карткових операцій має меншу собівартість, якщо порівнювати обробку операцій по інших позиках. У процесі обслуговування кредитки різні комісії за операціями для людини мало помітні й не доставляють йому незручностей. Картки дають банкам навіть більше доходів, ніж звичайні класичні кредити.

На лицьовій стороні пластикової картки знаходиться її номер. Цей цифровий код не тільки можна побачити, але можна ще його і відчути, так як цифри опуклі. У номері зашифрована інформація: код платіжної системи, код банку, контрольний код і регіон випуску. Найпоширеніші в Росії кредитки – це VISA International та MasterCard Worldwide. З ними можна заплатити за послуги і покупки і отримати в банкоматі готівку. За рівнем своїх можливостей і умов обслуговування карти розділяються на класичні, електронні, платинові та золоті.

Перед видачею людині кредитки банк проводить перевірку позичальника. Якщо позичальник вже є клієнтом даної фінансової установи, то перевірка спрощується. Щоб отримати картку з мінімальним лімітом, у людини повинна бути офіційна зарплата не менше 10-15 тисяч рублів, все залежить від регіону. Якщо ж офіційного доходу не вистачає, то його може замінити наявність у власності автомобіля. Інші вимоги до позичальника майже нічим не відрізняються від тих, які потрібні при отриманні споживчого кредиту. Кошти з картки можна переводити на інші рахунки безготівковим шляхом. Якщо платіж прострочений, то за це доведеться заплатити. За перевитрату ліміту по картці знову ж заплатите комісію.

Як і всі позики, гроші, які ви отримаєте за кредиткою, банку потрібно повертати. Можна це робити частинами, а можна погасити відразу і всю суму боргу. При платі одного мінімального платежу доведеться погашати ще й відсотки, які нараховуються з моменту виникнення боргу до його погашення повністю. Сьогодні дуже часто кредитні організації самі пропонують людям отримати кредитку. Банки закидають людей смс-ками та різними привабливими пропозиціями. Це стосується особливо колишніх дебіторів, які успішно повертали борги по позиках або ж ті людей, у яких є зарплатні картки від даного банку. У цих випадках не потрібно довідок про доходи, адже вся інформація в банку вже є.

Кредитні картки надають їх власнику отримання різних бонусів. Якщо ви скористаєтеся послугами компаній, у яких укладено договір з даним банком, то на картку нараховуються бонуси, які в подальшому можна обміняти на оплату товарів або послуг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?