Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що таке капіталізація відсотків по депозиту?

Банки просувають своїм клієнтам вклади з капіталізацією як один з найбільш зручних інвестиційних інструментів. Для необізнаної людини словосполучення «складний відсоток» звучить як щось особливо. І асоціативно наводить на думку, що це такий спосіб нарахування, який приносить більше грошей.

Насправді прибутковість депозиту залежить не тільки від того, як будуть нараховуватися відсотки, а й від багатьох інших умов за двома порівнюваними вкладами.

Однак, якщо складний відсоток пропонується в межах однієї пропозиції, але є можливість або зняти нараховане, або ж підсумувати його до тіла вкладу, то в другому випадку в результаті клієнт отримає більше грошей. Так як капіталізація – це нарахування відсотків і на відсотки теж.


Що це таке?

Капіталізація відсотків – це одна з небагатьох можливостей підвищити прибутковість вкладу. Її суть в тому, що відсотки не знімаються відразу ж після нарахування, а підсумовуються з сумою депозиту, тим самим збільшуючи його тіло.

І тепер вже наступне нарахування відсотків відбувається на підвищену суму. Таким чином, з кожним разом розмір вкладу збільшується і прибуток теж зростає пропорційно.

Капіталізацію ще називають складним відсотком. Оскільки прибутковість зростає і кожне нове нарахування стає більше попереднього.

Так, при однаковій номінальній ставці, наприклад, в 11% за рік за вкладом в доларах, прибутковість капіталізованого вкладу буде 11,11%, за умови вкладу на 1 рік.

При цьому не можна плутати період нарахування відсотків і період капіталізації. Тобто, нараховувати відсотки банк може щодня, а підсумовувати їх з тілом вкладу тільки раз на місяць або квартал.

Або ж банком буде встановлена якась інша періодичність. Те ж стосується і виплати. Вона може бути поквартальною, а може після закінчення терміну дії договору.

Іноді банки лукавлять, приписуючи своїм продуктам капіталізацію в кінці дії договору вкладу. Це невірне формулювання.

Яке, насправді означає автоматичну пролонгацію вкладу на колишніх умовах і приєднання нарахованих відсотків до тіла вже наявного продовжуваного вкладу.

Плюси і мінуси

Порада від багатьох банкірів полягає в тому, що якщо немає необхідності і планів знімати кошти протягом дії вкладу, то пропозиція зі складним відсотком вигідніша. Але не все так однозначно.

З одного боку, дійсно прибутковість капіталізованого вклади вище, в порівнянні зі вкладом, де відсотки не сумуються, а знімаються або виплачуються в кінці строку.

Але цей висновок справедливий лише за умови однакової ставки за вкладом. Справа в тому, що велика частина вкладів з капіталізацією відсотків має більш низькі річні ставки, в порівнянні зі звичайними стандартними пропозиціями.

Навіть якщо розрив по ставках не буде великим підсумкова різниця може бути істотною. Це залежить від термінів і суми вкладу.

Адже на те який внесок вибрати впливає не тільки прибутковість, а й інші опції:

  • можливість зняття грошей: частково або повністю з мінімальними фінансовими втратами;
  • можливість поповнення;
  • можливість пролонгації;
  • особливості вкладу, наприклад, мультивалютна пропозиція, що дає можливість конвертації валюти.

Тому для остаточного рішення на яких умовах зберігати і примножувати гроші в банку повинні впливати всі умови. Краще, якщо для вибору буде використовувати спеціальний калькулятор вкладів.

В ідеалі, вибираючи вклад, бажано зупинятися на пропозиції з максимальною ставкою і капіталізацією одночасно. Саме такий спосіб отримання доходу найбільш прибутковий.

На закінчення, хочеться дати невелику, але дієву пораду. Кожен клієнт банку може сам для себе зробити складний відсоток.

Для цього досить розмістити вклад з щомісячним нарахуванням відсотків і можливістю поповнення рахунку. Таким чином, нараховане перекладається на депозит, приєднуєчись до нього і далі працює вже вся сума.

А якщо враховувати, що ставки за класичними пропозиціями вище, то підсумкова прибутковість також буде вище.

Для того щоб дійсно отримати підвищений прибуток на капіталізацію, потрібно не сліпо вірити банку, в тому, що нарахування відсотків на відсоток принесе велику вигоду, а самостійно провести розрахунок.

Інакше, велика ймовірність попастися на маркетинговий гачок банку і в підсумку втратити можливість заробити більше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?