Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що таке безконтактні платіжні картки

У 2015 році безконтактний пластик «зайшов» не тільки в торгові та розважальні центри, а й в громадський транспорт. Які переваги у бесконтакту перед класичною картою, а також чи стане смартфон з NFC-чіпом альтернативою гаманця, розповідає експерт.

Платіжна карта, що підтримує технологію безконтактних платежів – найсучасніша банківська карта. Відповідно кількість активних безконтактних карт постійно зростає.

На сьогоднішній день, в Україні налічується трохи більше 1300000 безконтактних карт і близько 78 ти. торгових безконтактних платіжних терміналів. Наприклад, у Великобританії випущено близько 70 млн безконтактних карт і налічується більше 260 тис. терміналів, що підтримують функцію безконтактної оплати. Нагадаємо, що запуск безконтактних платежів у Великобританії відбувся в 2008 році.

Основною перевагою безконтактних платежів є швидкість здійснення транзакції без фізичного контакту між платіжним інструментом і POS-терміналом. У зв’язку з чим, однією зі сфер, яка суттєво впливає на ріст безконтактних платежів, є транспортна. У Лондоні, кожна десята безконтактна транзакція скоюється саме у транспортній мережі.

З червня 2015 пасажири Київського метрополітену мають можливість оплачувати проїзд за допомогою безконтактних карт. Хочемо зазначити, після Лондона, Санкт-Петербурга, Чикаго і Бухареста, Київ – п’яте місто в світі з можливістю безконтактної оплати проїзду. Щодня близько 1,5 тис поїздок в київському метро оплачують за допомогою безконтактних карт. Мешканці та гості столиці активно користуються даним сервісом. Безконтактна оплата проїзду в громадському транспорті також доступна жителям Львова. Крім того, в листопаді 2015 року у Львові встановили перші в Україні безконтактні паркомати. Поки їх тільки два, і вони працюють у тестовому режимі.

Технологія безконтактних платежів доступна будь-якому клієнту. Наприклад, один з банків, пропонує карту-стікер PayPass, як додаток до стандартної платіжної карти, яка випускається безкоштовно і без плати за обслуговування. Деякі банки пропонують безконтактну картку для виплат, наприклад, в рамках зарплатних проектів, як пенсійну картку, або стипендіальну. Практично всі преміальні картки вже оснащені функцією безконтактних платежів.

Вже багато безконтактних транзакції здійснюються з використанням технології NFC. В даний час значного поширення набувають платежі з використанням мобільного телефону та інших пристроїв. Для проведення оплати за допомогою такого роду гаджетів клієнту необхідно оформити Smart-карту. Це чіп-карта, з технологією безконтактних платежів, яка розміщується всередині пристрою підтримуючого функцію безконтактної оплати, наприклад годинник або браслет. Один з банків України пропонує клієнтам годинник з підтримкою безконтактних платежів і Smart-картою. Вартість такого гаджета порядку 1500 грн.

Все більшу популярність завойовує використання мобільного телефону для здійснення банківських операцій. Вже давно клієнти Королівського банку Шотландії можуть отримувати готівку (до 100 фунтів стерлінгів) в банкоматах без банківської карти – для цього їм знадобиться лише смартфон. У світі вже продано близько 400 млн. мобільних телефонів з підтримкою NFC і близько 1200 млн. NFC-чіпсетів. Вартість такого гаджета в Україні стартує від 3000 грн. Постійно зростає перелік моделей, що підтримує даний функціонал і ціна пристроїв стають більш прийнятною.

Крім того, активно розвиваються «електронні гаманці» – Apple Pay, Samsung Pay, Google Wallet і тд. Вже запущені «гаманці» Visa Checkout, MasterPass і ChasePay. Технологія Host Card Emulation (HCE) набирає популярність, оскільки дозволяє емулювати банківську карту на телефон або планшет, а захищений модуль є віртуальним і знаходиться в «хмарі». Такого роду рішення дозволяють користувачеві здійснювати не тільки безконтактні NFC-платежі, але і проводити розрахунки в Інтернеті. За даними дослідження WorldPay, до 2019 року електронні гаманці стануть популярнішими кредитних і дебетових карт при оплаті товарів і послуг в Інтернеті. А за прогнозами Strategy Analytics, оборот мобільних NFC-платежів до 2020 року досягне $ 130 млрд.

Технології це рушійна сила, яка удосконалює банківські процес и і підвищує ефективність роботи, а безконтактні платежі це майбутнє банківської сфери, яке вже наступило.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?