Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що станеться з гривнею після травневих свят

Фінансові експерти не дарма заспокоювали українців – після надходження $ 5 млрд. першого траншу нової розширеної програми МВФ долар по відношенню до гривні дійсно подешевшав. У квітні на міжбанківському валютному ринку українська нацвалюта зміцнилася майже на 10%, досягши до кінця місяця рівня близько 21,2 UAH / USD (продаж).

«Позитивний новинний фон, а саме анонсування міжнародними інвесторами надання Україні додаткової фінансової допомоги, а також відносне затишшя на сході країни підштовхували курс долара вниз, – коментує ситуацію голова правління Комерційного індустріального банку Вадим Березовик. – Стриманий оптимізм відзначається і на депозитному ринку – система все ще демонструє негативні результати, однак темпи відтоку вкладів сповільнюються ».

Остання обставина, також знижує тиск на гривню, оскільки готівка, що вилучається з банків традиційно спрямовується на купівлю валюти.

Виконавчий директор CASE-Україна Дмитро Боярчук до числа факторів, які визначали динаміку на валютному ринку в квітні, додає низькі обсяги емісії гривні та поліпшення ситуації з торговельним дефіцитом – за підсумками березня він був практично нульовим.

Чому гривня на міжбанку коливається

clip_image001

На тлі зміцнення гривні, яке не може не радувати українців, у квітні на міжбанку не раз траплялися різкі скачки – в рамках діапазону 21-23,5 UAH / USD. Так, наприклад, 29 квітня протягом одного дня долар, який поступово зростав з 17 квітня, різко подешевшав: з 22,15 UAH / USD до 21,10. Це дозволило Нацбанку 30 квітня зміцнити офіційний курс нацвалюти відразу на 1,22 грн. до 21,04 UAH / USD.

Ми знову спостерігаємо історичний мінімум курсу за останні два місяці. Але, є відчуття, що курс після цього знову трохи підніметься і знову опуститися. Зараз ці коливання чомусь мають декадний характер.

Провідний експерт інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні Андрій Шевчишин пов’язує коливання курсу на міжбанку з низькими обсягами торгів, через що перекіс у пропозиції чи попиті призводить до курсових гойдалок. За його спостереженнями на початку тижня курс долара підвищується, а в другій половині знижується – через зниження числа заявок на купівлю валюти і небажання учасників ринку заморожувати гривню перед вихідними.

Як Нацбанк впливає на валютний ринок

Коливання курсу в коридорі 21-23,5 UAH / USD пояснюється не тільки суто ринковими чинниками.

Ринок поки що працює в« ручному режимі »і регулюється постановами НБУ , які всіляко обмежують його учасників. Всі клієнтські заявки на покупку проходять через НБУ, який може легко дати відмову.

За його словами, останнім часом НБУ майже щодня і купує і продає валюту на міжбанку. Ці транзакції формують коридор, за межі якого регулятор просто не дає піти курсом.

Коли в середу 29 квітня курс покупки на міжбанківському ринку знижувався до рівня 20,6 UAH / USD, заявлена НБУ інтервенція проходила по 21,0 / 23,0 UAH / USD (купівля / продаж). Таким чином, НБУ, ймовірно, скупив надлишок інвалюти.

Подібні втручання регулятора не призводять до виснаження золотовалютних резервів і спрямовані на їх подальше наповнення.

«На мій погляд, гривня сьогодні недооцінена, – вважає експерт. – Навіть з урахуванням інфляції , що вже трапилася, об’єктивний курс гривні становить 16-17 UAH / USD. Але цей фактор [недооціненість гривні. – Ред.] Сприяє накопиченню золотовалютних резервів, які були практично вичерпані за останні два роки ».

На думку Дмитра Боярчука, поки українці роз’їжджаються з міст на відпочинок і городи, пристрасті по гривні йдуть на другий план. А після травневих свят ситуація на валютному ринку багато в чому буде залежати від ситуації на сході країни.

«Черговий виток ескалації може дестабілізувати валютний ринок, і порушити рівновагу, що встановилася в останні два місяці, – вважає експерт. Але якщо фактор військового загострення не зіграє – квітнева тенденції стабілізації курсу триватиме і після травневих свят.Коливання в коридорі 21,0 / 23,0 UAH / USD з можливим плавним зниженням.».

У більш довгостроковій перспективі, за прогнозом, гривня буде поступово дрейфувати в строну 25 UAH / USD через емісію.

«НБУ знизив темпи емісії після девальваційного стрибка в лютому, – говорить експерт. – Але плани по емітуванні гривні нікуди не поділися. Цей процес буде продовжуватися ».

З цим згодні й інші експерти.

«Незважаючи на позитивні тенденції останніх двох місяців, розраховувати на стабільність курсу передчасно», – пояснює голова аналітичного департаменту інвесткомпанії Eavex Capital.

За його словами, оскільки платіжний баланс країни залишається негативним, базовий прогноз Eavex Capital на період з травня по вересень – це широкий діапазон коливань від 19,5 до 23,5 UAH / USD. Крім того, Чурін звертає увагу, що вартість вересневих ф’ючерсних контактів залишається на рівні 26 UAH / USD. А це говорить про досить песимістичних очікуваннях бізнесу.

Джерело: Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?