Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що робити з валютою, ризики по євро і рубля посилюються.

Прогноз за готівковим курсом на вихідні дні 5 і 6 серпня:

У ці суботу та неділю на котирування в обмінниках впливатимуть такі чинники:

1) Падіння курсу долара на міжбанку . В цілому за минулий тиждень гривня зміцнилася, хоча періодично і відступала перед доларом (в минулий вівторок і середу). Прогрес за курсом невеликий – всього 8 копійок за тиждень – з 25,91 / 25,93 гривень до 25,83 / 25,85. Фінкомпанії і банки врахують це при виставленні котирувань в обмінниках в ці вихідні і застосують стару випробувану тактику. Викуповувати валюту в ці дні дорого не будуть, закладаючи ризики подальшого падіння курсу на міжбанку. Курс же продажу при цьому буде враховувати п’ятничні котирування на торгах.

2) Початок останнього літнього місяця активізує тих, хто планував свою відпустку за кордоном, але ще не відпочивав. Після отримання зарплати і відпускних в перші дні серпня, ці громадяни будуть купувати валюту для своїх поїздок, що збільшить попит. Крім цього, спрацює психологічний фактор серпня. На жаль, історично так склалося, що саме в цьому місяці найчастіше починалися валютні «негаразди» в нашій країні. Тому частина громадян, яка тримає свої доходи у валюті, бачачи що подальшого просідання курсу вже не відбувається, вирішить не чекати кінця місяця і будуть її купувати зараз. Це влаштовує і власників обмінників, що працюють «з обороту».

3) Різниця
між курсами готівкового ринку і міжбанку досить невелика
– в межах до 10 копійок і нижче.
Така ситуація, з урахуванням витрат з обміну готівкових доларів на безготівкові на коррахунку, робить для фінансистів економічно маловигідні операції по скупці долара на готівковому ринку і перепродажу цієї валюти на міжбанківських торгах. Тому більшість обмінників зараз працює тільки в режимі «з обороту», не граючи на пониження або підвищення курсу. В такому форматі, з урахуванням великої конкуренції на готівковому валютному ринку, спред (різницю між курсом покупки і продажу) вони виставляють мінімальним;

4) Лихоманка на міжнародному валютному ринку по парі євро / долар (крос-курс євро досягав 1,19 долара) знову змусить фінансистів враховувати цей момент в своїх котируваннях на вихідні, щоб «не влетіти» за рахунок цих коливань. Тому курс прийому євро вони будуть серйозно занижувати (побоюючись можливого його зниження перед вихідними на азіатських ринках). А ось курс продажу євровалюти в обмінниках вже міцно закріпився вище рівня в 30 гривень і, схоже, не збирається відступати. Це призводить до суттєвого подорожчання в гривні поїздок для громадян України, які бажають з’їздити в країни ЄС в цей період.

Валютні курси на вихідні

Котирування долара в обмінниках будуть в межах: прийом 25,70-25,80 гривень, продаж в межах 25,83-25,95 гривень. Спред між курсами прийому і продажу буде перебувати в межах до 15 копійок на доларі.

Котирування євро як і раніше будуть прив’язані до коливань крос-курсу пари долар / євро на міжнародних ринках, на яких валютні ралі по цій парі не припиняються. Минулого тижня під час азіатських торгів (по Києву -глибока ніч) євро тестував рівень в 1,19 долара і коливання залишаються суттєвими. Фінансисти закладатимуть ці ризики в курс євро, утримуючи спред по євровалюті в широкому діапазоні – від 20 до 60 копійок і більше. Якщо виходити з крос-курсу пари долар / євро то котирування готівкової євровалюти будуть в межах: прийом 30,261-30,380 гривень і продаж 30,415-30,556 гривень. Євро як і раніше залишається самою «небезпечною» валютою з точки зору ризиків на готівковому ринку і не виключено і ще більше заниження котирувань прийому євровалюти в обмінниках (ближче до рівня в 30,1 гривні) в разі, якщо просідання євро посилиться.

Що стосується російського рубля, то, з огляду на продовження падіння котирувань рубля щодо долара минулого тижня (долар упевнено подолав рівень в 60 рублів) – банки і фінансові компанії збережуть широкий спред по цій валюті. Так вони будуть страхуватися від значних валютних ризиків. Котирування будуть наступними: покупка в межах коридору 0,427-0,428 гривень за 1 рубль і продаж – 0,429-431 гривень. При цьому ситуація по рублю аналогічна ситуації по євро – частина обмінників буде ще більше страхуватися по даній валюті і котирування прийому рубля ставити істотно нижче 0,427 гривень.

Джерело:
Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?