Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що робити, якщо загублений страховий поліс?

Радить директор департаменту регіональних продажів СК «Оранта» :
Згідно зі ст. 17.4. і 17.5. Закону України від 1 липня 2004 року N 1961-IV «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»

17.4. У разі втрати поліса страховик зобов’язаний протягом семи календарних днів безкоштовно видати дублікат цього поліса на підставі заяви страхувальника. У разі втрати дубліката умови його повторної видачі визначаються договором.

17.5. При укладенні договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності страховик зобов’язаний безоплатно видати страхувальнику спеціальний знак, який затверджується уповноваженим органом за поданням МТСБУ, та бланк повідомлення про дорожньо-транспортній пригоді встановленого МТСБУ зразка, а також перелік представників страховика, уповноважених виконувати функцію такого bigстраховика з розробки претензій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. У разі втрати або використання бланка повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду страховик на підставі письмової заяви страхувальника зобов’язаний безоплатно видати йому новий бланк повідомлення.

Розповідає начальник відділу страхування фізичних осіб та ВІП-клієнтів СК «ІНГО Україна»:
При втраті поліса по всіх видах добровільного страхування (КАСКО, майно, медичне страхування та ін) страхова компанія видає дублікат договору. Клієнт пише заяву з проханням видати дублікат поліса. Страхова компанія робить копію договору, який зберігається в Архіві СК. На копії договору робиться відмітка «Дублікат договору № …» і дублікат завіряється мокрою печаткою компанії.

З обов’язкових видів страхування (ОСЦПВ, УЗК) процедура трохи відрізняється. Т.к. по обов’язкових виду страхування видаються бланки суворої звітності, у разі втрати договору новий договір видається безкоштовно. Клієнт пише заяву з проханням видати дублікат договору з причини його втрати. Менеджер страхової компанії оформляє новий договір з такими ж термінами страхування, які були в попередньому договорі. На новому договорі обов’язково я робиться відмітка «Дублікат договору № …». Всі процедури з видачі дубліката безкоштовні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?