Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що робити, якщо ви тимчасово не можете виплачувати кредит?

Оскільки невиплата відсотків / тіла кредиту у встановлені договором терміни є порушенням його умов, наслідком такого порушення на загальних підставах виступає реалізація банком свого права вимагати належного виконання зобов’язання кредитоотримувачем.

На практиці це означає отримання боржником численної кореспонденції, назви і зміст яких будуть ставати день від дня все більш загрозливими в залежності від термінів невиконання зобов’язань та суми боргу. Це – ініціалізація погашення заборгованості в добровільному порядку. Коли неефективність такого способу повернення кредиту видається банку очевидною, він вдається до послуг колекторських компаній, передаючи їм своє право вимоги по відношенню до кредитоотримувача, або ж самостійно готується до судового порядку захисту свого права.

clip_image001У першому випадку боржникові можливо прийдеться зіткнутись з куди менш делікатними механізмами стимулювання до виплати заборгованості, ніж «банківські», починаючи від нічних дзвінків і закінчуючи особистими візитами представників компанії, а також іншими «творчими» діями колекторів. Подача же банком позовної заяви про стягнення з боржника грошових коштів означає подальше отримання судової повістки – або ж, у гіршому випадку, готового рішення суду, на засідання якого він не з’явився.

Невиконання рішення суду, яке зобов’язує виплатити банку відповідну грошову суму, являє собою вже більш серйозну загрозу, з якою необхідно рахуватись, так як невиконання його виллється у вкрай небажані для кредитоотримувача наслідки, в тому числі – накладення арешту на його майно, заборони на виїзд за територію Україна. Всі можливі кошти все ж будуть стягнуті з боржника Державною виконавчою службою, яка ініціалізує процес реалізації належного боржнику майна – до того ж, оплата цих послуг покладається на все на того ж боржника, майно якого вилучається виконавчою службою. Якщо ж вартість вилученого майна виявиться недостатньою для задоволення вимог банку, з зарплати знову працевлаштованого боржника будуть щомісяця відраховуватися кошти для погашення заборгованості – однак, розмір зазначених вiдрахувань не буде перевищувати 20% одержуваної заробітної плати.

У добавок до названого, у боржника вкрай погіршитися кредитна історія, в слідстві чого його шанси на отримання кредиту надалі, незалежно від банку-кредитодавця, будуть істотно занижені.

Втім, слід пам’ятати: кожен випадок – унікальний, що на практиці означає досить широкі можливості для надання професійної юридичної допомоги боржнику. І чим раніше кредитоотримувач подбає про забезпечення належного рівня правової підтримки, тим вище буде її ефективність.

Так що ж робити.

У першу чергу, клієнт повинен сповістити банк про настання такої події, яке не дозволяє йому проводити оплату. У банках існують різні процедури роботи з такими позичальниками. Клієнту можуть запропонувати знизити щомісячну фінансове навантаження по кредиту, наприклад, тимчасово зменшити щомісячний платіж або подовжити термін кредиту. Для того, щоб отримати таку опцію, позичальник повинен мати хорошу кредитну історію і не допускати прострочень у попередніх періодах. Кожен конкретний випадок розглядається банківськими співробітниками окремо. Особливої ваги словам клієнта можуть надати документи – наприклад про звільнення, або про тимчасову втрату працездатності. В будь-якому випадку слід повідомити банк та спробувати домовитись про відтермінування виплати кредиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?