Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що робити, якщо ви отримали повідомлення про прострочення по кредиту, який не брали?

Мабуть, не важко собі уявити стан людини, яка тільки що вийняла з поштової скриньки повідомлення про простроченні платежі по кредиту, який вона не брала. Тим паче, якщо людину повідомили особисто фахівці банку або колектори. Багато хто просто впадає в ступор. Як таке може бути? Одне з перших питань, яке приходить. Це якась жахлива помилка. Але «люди в костюмах» начебто не чують вас і наполягають на погашенні боргу. Що ж зробити людині, що опинилась в аналогічній ситуації і яка стала жертвою шахрайських дій? Спробуємо у всьому розібратись і прийняти контрзаходи.

clip_image001

Для початку обрисуємо групу ризику, тобто, тих людей, ймовірність виникнення такої події з якими значно більша, ніж з іншими. В першу чергу в цю категорію варто віднести тих громадян, які колись втратили свій паспорт. Досить багато випадків, коли шахраї, скориставшись чужими документами, оформляли кредити на нічого не підозрюючих людей, яким потім доводилось за це розплачуватись. Зростанню випадків застосування подібної схеми шахрайства сприяють і банківські програми швидкого кредитування. Людині достатньо лише одного разу побувати в кредитній установі, щоб підписати відповідний договір запозичення. Зрозуміло, банківські службовці звіряють документи з особистістю їхнього власника, але шахраї, в свою чергу, досконало освоїли застосування гриму і маскування. Якщо ж кредитний договір і зовсім надсилається з кур’єром, то про детальну звірку документів говорити взагалі не доводиться.

Щоб не стати невинною жертвою зловмисників в ситуаціях, пов’язаних з втратою паспорта, слід негайно оформити новий документ, подавши заяву за встановленою формою. Якщо ж паспорт попросту був вкрадений, то не тягніть і якнайскоріше заявите про це фахівцям паспортного столу. Відзначимо, що у випадках з крадіжкою документів процедура оформлення нового паспорта триваліша. Однак це в інтересах самої людини, адже не виключено, що документи викрадені саме з метою оформлення позики. Таким чином, заявивши в паспортний стіл та міліцію, у людини на руках буде документ (свідоцтво), яке в разі чого допоможе встановити його невинність.

Ще одна група людей, що потрапляють в категорію підвищеного ризику – це орендарі. Тобто, люди, які користуються послугами, пов’язаними з оформленням оренди. Дуже часто в подібних ситуаціях громадян просять залишити паспорт або, приміром, водійське посвідчення в якості застави. Багато хто віддає саме паспорт, щоб мати можливість водити машину. А розпорядитись залишеним «в чужих руках» документом можуть по-різному. Не виключено, що і вчинити шахрайські діяння. Не дивно, що останнім часом правоохоронні органи відзначають зростання шахрайства, пов’язаного з використанням чужих документів, залишених під заставу при довгостроковій оренді автомобіля чи побутової техніки.

Не останнє місце в низці злочинних діянь займають види шахрайства, в яких безпосередню участь беруть фахівці кредитних організацій. Звичайно, банки та інші фінансові установи намагаються боротись з шахрайством всередині організації. Але звести повністю до нуля проблему поки не вдається.

Найбільш поширені шахрайські позики, що оформляються прямо в магазинах при покупці товарів. У цих випадках можна оформити кредит оперативно, а перевірка позичальника носить умовний характер. Та й співробітник кредитної організації, що працює в магазині, має набагато нижчу кваліфікацію, ніж його колега з відділення в банку. Саме тому шахраї люблять оформляти кредити в магазинах. Часом, для цього достатньо навіть ксерокопії паспорта.

Опинившись в неприємній ситуації, потрібно чимало часу і сил, щоб довести свою невинність.

До цього потрібно бути готовим. Початковими діями мають бути:

1) Подача заяви в правоохоронні органи. Робіть це якомога швидше;
2) Звернення із заявою в банк. Вона подається в письмовій формі;
3) Зробити запит в бюро, в якому зберігаються кредитні історії, не оформлені чи на вас інші кредити.

Не поспішайте гасити борги, взяті чужими людьми. Навіть якщо банк не прийме ваші доводи, свою невинність слід відстоювати через судові інстанції. Як докази своєї правоти задійте відеозаписи, зроблені камерами спостереження, встановленими в банку, кредитної організації. Наполягайте на проведенні експертизи документів, графологічне дослідженні підпису. Знайдіть інші докази, які підтвердять вашу невинуватість. Після того, як буде пройдено не легкий шлях і відновлено ваше чесне ім’я і репутація, не забудьте і не полінуйтеся звернутися в БКІ. Попросіть бюро історій прибрати відомості, що стосуються прострочених платежів на ваше ім’я.

Звичайно, жертвою шахраїв може стати практично будь-який громадянин, але повірте, не варто своєї безтурботністю полегшувати їм задачу. Будьте пильні, і тоді вам вдасться припинити злочинні дії і не буде потрібно відновлювати своє добре ім’я, витрачаючи час, сили і енергію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?