Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що робити, якщо у вашого банку ось-ось відкличуть ліцензію?

Нацбанк продовжує зачистку в банківському секторі та нещадно закриває банки один за іншим. Однак вкладники досі часто виявляються непідготовленими і починають панікувати. Сьогодні ми спробуємо розглянути всі можливі сценарії поведінки вкладників і з’ясуємо, які з них можуть призвести до втрати грошових коштів.

По-перше, потрібно запам’ятати, що повідомлення від анонімних доброзичливців у вигляді смс-повідомлень або електронних листів, не варто сприймати всерйоз. Такі провокації спрямовані на те, щоб дестабілізувати ситуацію в банку і не повинні вас підкуповувати. Справа в тому, що якщо у банку вже існують серйозні проблеми, то ваші гроші при знятті можуть «зависнути», чим це небезпечно, ми поговоримо трохи пізніше. А якщо ж ніяких проблем немає, то ви й інші схвильовані вкладники цілком можете їх створити. Наочний приклад – банк Фінанси та Кредит, який через паніку вкладників втратив за півріччя втратив левову частину депозитів і в кінцевому підсумку розорився (хоча були і інші чинники).

До речі, цей банк не закривали досить довго, хоча проблеми з видачею готівки почалися у нього давно. І весь цей час вкладники знаходилися в підвішеному стані, і, природно, знаходилися ті, хто намагався достроково розірвати депозитний договір або перевести гроші через інтернет на рахунок іншого банку.

Фонд страхування вкладів настійно не рекомендує цього робити. Якщо банк своєчасно не виконує платіжні доручення клієнтів, то при настанні страхового випадку, ви отримаєте повне відшкодування з урахуванням відсотків, нарахованих за день, що передує дню настання страхового випадку, за ставкою, зазначеною в договорі.

Але якщо ви подасте заяву про дострокове розірвання договору, то до реєстру страхових виплат буде включена тільки сума внеску і відсотки за ставкою до запитання. Іншими словами, дострокове розірвання договору вкладу лише призведе до втрати помітної частини відсотків. При цьому якщо у банку вже почалися проблеми, повертати гроші в обох випадках вам будуть з однаковою швидкістю.

Працівники банку можуть запропонувати вам ще один варіант – переведення грошей в інший банк без відкриття рахунку. Але віддаючи банку розпорядження про переведення без відкриття рахунку, ви тим самим розриваєте договір банківського вкладу. У результаті, якщо на момент відкликання в банку ліцензії переказ не буде відправлений, ви втрачаєте право на страхове відшкодування, а заборгованість банку перед вами буде задовольнятися у складі кредиторів третьої, тобто останньої черги, у яких шанси на отримання коштів набагато менше.

Не варто погоджуватися і на пропозиції операціоністів розділити ваш внесок між іншими вкладниками, щоб отримати повне страхове відшкодування. Комісія, яка займатиметься ліквідацією банку, швидко реагує на випадки фіктивного дроблення вкладів. У підсумку вас можуть або взагалі виключити з реєстру страхових виплат, або запропонують написати заяву про проведення виправних записів. У такому випадку ви отримаєте тільки 200000 гривень, а решту грошей зможете вимагати тільки у складі третьої черги кредиторів.

Ось і всі наші поради вкладникам, сподіваємося, вони допоможуть вам зберегти свої гроші!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?