Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що робити, якщо у вас вкрали права і техпаспорт?

Скажу вам одразу – не варто впадати в паніку! Так, це не найкраща ситуація в житті. Але найголовніше – ви живі, здорові. А документи можна відновити. Це звичайно зажадає часу і грошей, але все зробиться. До того ж, на час відновлення вам видадуть тимчасові права і техпаспорт. З ними ви можете водити авто до моменту поки вам не видадуть документи.

Відновлюємо техпаспорт на авто

Для цього звертаємося в МРЕО за місцем реєстрації вашого авто. Тут (http://autoportal.ua/articles/encyclopaedia/17765.html) можна подивитися всі адреси, телефони і час роботи МРЕО Києва.

clip_image001Щоб отримати техпаспорт на авто, треба надати такі документи:

– Довідка з міліції про відновлення документів;
– Тимчасове посвідчення особи;
– Оплачені квитанції на суму 304 грн.

На ділі відвідування МРЕО для відновлення техпаспорта зайняло близько години (з усіма перевірками, оплатами квитанцій тощо).

Якщо не виникло ніяких непорозумінь при перевірці в базі даних вашого авто, то техпаспорт на авто можуть видати в той же день. Це вже не тимчасовий документ, а постійний. Пред’являти автомобіль не потрібно.

Відновлюємо водійські права

Отримуємо тимчасовий талон на право керування транспортним засобом

Звертаєтеся в МРЕО, де вам видавали права.

Якщо права ви отримували в тому ж МРЕО, де і реєстрували авто, тоді простіше – відновлення прав можна зробити паралельно з відновленням техпаспорта на авто.

При собі необхідно мати такі документи:

– Екзаменаційна картка, де є відмітка про отримання вами раніше водійського посвідчення;
– Довідка медичної комісії, яка підтверджує, що заявник за станом здоров’я може керувати транспортним засобом відповідної категорії;
– 2 фотографії
– Довідку про те, що водійські права не були вилучені у вас інспектором ДАІ (робиться на місці в цей же день – 39 грн.)
– Оплачені квитанції на суму 150 грн (вартість бланка посвідчення водія та послуги МРЕВ)

Якщо меддовідки немає або її термін дії закінчився – на місці роблять меддовідку за 150 грн.

При відновленні втраченого посвідчення водієві видаються нові права з позначкою «Дублікат». Згідно з Постановою Кабміну № 284 від 28.03.2012 р, яким було внесено зміни до «Положення про порядок видачі посвідчень водія», на період оформлення дубліката водієві видається тимчасовий талон на право керування транспортним засобом відповідної категорії терміном на 2 місяці.
У разі необхідності (для з’ясування окремих обставин, пов’язаних з втратою прав і ін.) термін дії талона може бути продовжений на 1 місяць. Після закінчення цього терміну талон обмінюється в МРЕВ на повноцінне посвідчення. Нагадую, що раніше (до березня 2012 року) при втраті прав потрібно було перездавати теоретичний і практичний іспити в ДАІ. Зараз при відновленні водійських прав іспити (ні теорія, ні водіння) НЕ здаються.

На ділі візит в МРЕО для відновлення прав зайняв близько 1,5 години, але в цей же день видали тимчасово посвідчення водія на 7 днів. Сказали, за постійними правами приходити через тиждень.

Таким чином, маючи на руках тимчасові права і техпаспорт на авто – ви повноцінно можете управляти авто.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?