Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що робити, якщо у вас вкрали паспорт та інші документи?

Як тільки ви виявили, що у вас вкрадені документи, необхідно відразу звернутися до найближчого відділення міліції (найкраще – в райвідділ міліції того району, до якого відноситься місцевість, де сталася крадіжка).

Паспорт громадянина України:

clip_image001У відділення міліції ви звертаєтесь до чергового – з якого приводу з’явилися. Вас вислухають, розпитають, як все було, запропонують написати пояснювальну. Ви все викладаєте в письмовому вигляді. Скажу відразу, в міліції вас будуть схиляти до того, що можливо ви самі втратили, самі залишили без нагляду і т.п. Це легко пояснюється тим, що при втраті документів ніяке кримінальна справа не заводитися, що не залучається слідчий, не складається протокол правопорушення, що не заноситься до єдиного реєстру розслідувань … Простіше кажучи, немає роботи для міліції.

Але якщо ви погоджуєтеся на те, що самі втратили документи, за своєю необережності – вам доведеться платити штраф від 17 до 51 грн. – згідно ст. 198 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП).

При втраті паспорта доведеться подати оголошення в будь-яку з всеукраїнських газет («Урядовий кур’єр» або «Голос України») про визнання загубленого паспорта недійсним.

Раджу вам не відтягувати похід в міліцію, чим раніше ви прийдете до правоохоронних органів, тим швидше піде процес відновлення ваших документів.

Ще важливо пам’ятати, що заява в міліцію про крадіжку документів може позбавити вас від неприємностей в разі, якщо на ваш вкрадений паспорт незаконно взяли кредит або вчинили ще які-небудь махінації. Так можна довести той факт, що ви до цього не мали ніякого відношення, і визнати ці угоди через суд недійсними.

У міліції ви напишете заяву про видачу вам довідки про відновлення втрачених / вкрадених документів. Крім того, ви складете список вкрадених речей, і вас ознайомлять з вашими правами.

Насправді візит до відділення міліції з складанням всіх необхідних протоколів зайняв близько півгодини. За законом довідку вам зобов’язані видати протягом 10 днів з моменту складання протоколу. На ділі – довідку видали через 5 днів (а якщо сильно попросити, то можуть і на наступний день).

Довідку видають по примірнику на кожен втрачений документ – в нашому випадку видали 3 однакові довідки: на паспорт, на водійські права і техпаспорт на авто (на закордонний паспорт не видали, пояснивши, що це відноситься до компетенції Міграційної служби).

Отримуємо тимчасове посвідчення особи

Отримавши довідку з міліції про відновлення втрачених / вкрадених документів сміливо починайте їх відновлювати. Насамперед вам треба відновити паспорт. Без нього (точніше без тимчасового посвідчення особи) ви не зможете відновити ніякий інший документ.

Звертаєтесь в паспортний стіл за місцем реєстрації або проживання із заявою про видачу нового паспорта.

Необхідні документи для виготовлення нового паспорта:

 • Заява про видачу паспорта;
 • Дві (або три – у разі одержання втраченого паспорта в іншому територіальному підрозділі) фотографії 3,5х4,5;
 • Платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита або оригінал і копію документа про звільнення від сплати державного мита (державне мито 34 грн.)
 • Свідоцтво про шлюб (якщо є);
 • Виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань (тобто довідку з міліції – у випадку крадіжки паспорта).

Терміни отримання паспорта – один місяць. (Постанова Верховної Ради України від 26.06.1992 № 2503-ХII «Про затвердження положення про паспорт громадянина України, про свідоцтво про народження та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон»)

У разі необхідності проведення додаткової перевірки цей термін може бути продовжений ще на місяць. На ділі все може бути набагато швидше, якщо домовитись з паспортисткою.

Поки ви чекаєте свій новий паспорт, вам в паспортному столі видадуть тимчасове посвідчення особи, яким ви можете користуватись протягом місяця. Тепер, маючи тимчасове посвідчення особи, ви можете йти відновлювати інші документи, не чекаючи отримання нового паспорта.

Новий закордонний паспорт

Закордонний паспорт можна зробити тільки при наявності паспорта громадянина України (тобто з тимчасовим посвідченням особистості вам його не зроблять).

Потрібно звернутись в паспортний стіл і оформити новий закордонний паспорт, такого поняття як відновлення втраченого закордонного паспорта не існує. У будь-якому випадку, процедура оформлення закордонного паспорта замість втраченого, нічим не відрізняється від звичайного оформлення закордонного паспорта.

Ті візи, які вже перебували в старому паспорті на момент зникнення – їх вже ніхто не відновить, тим більше, якщо вони вже закінчились. Якщо візи ще діють, треба звертатись в посольство тієї країни, чиї візи, і за внутрішньою процедурою їх можна відновити.

Необхідний перелік документів, щоб оформити закордонний паспорт:

 • Паспорт громадянина України (оригінал і копія 1, 2 (за наявності інформації 5,6) та сторінок з реєстрацією (з усіма штампами реєстрації) в 2-х примірниках).
 • Довідка про присвоєння ідентифікаційного номера (оригінал і одна копія).
 • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон і проїзний документ дитини (у разі їх наявності, навіть якщо термін дії їх закінчився).
 • Платіжний документ (квитанція) про оплату держмита, адміністративної послуги, бланкової продукції та її персоналізації, а також про оплату вартості послуг ДП “Документ”. (Усі оплати робляться на місці).

Вартість оформлення закордонного паспорта в паспортному сервісі (ДП “Документ”):

 • до 30 робочих днів – 627,15 грн;
 • до 10 робочих днів – 884,30 грн.

Якщо робити через Міграційну службу (паспортний стіл за місцем прописки) – вийде дешевше:

 • до 30 робочих днів – 377,15 грн;
 • до 10 робочих днів – 664,30 грн.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?