Новини світу кредитування та банківських послуг.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПО КРЕДИТУ ВЖЕ ПРИЗНАЧЕНИЙ СУД

Всім відомо, що банк працює тільки заради своєї вигоди, тому буде будь-якими шляхами намагатися повернути виданий кредит. Серйозні життєві проблеми не будуть тут поважною причиною для неповернення! Але що робити позичальникові, якщо по кредиту вже призначений суд?

Кредити беруть майже всі – невеликі або велику суму, цільові або споживчі, але рано чи пізно кожен може звернутися в банк за позиковими коштами. Але не кожен здатний ці борги повернути – свідомо чи ні, але приблизно кожен третій позичальник не в змозі виплатити борг.

Що робити в цьому випадку? Природно, домовлятися з кредитним інспектором, шукати будь-які шляхи отримання доходів, дізнаватися про реструктуризацію позики. Але що робити, якщо призначений суд по кредиту? Для початку – не панікувати, а дізнатися про це якомога більше.


У ЯКИХ ВИПАДКАХ ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ

Звичайно, завжди краще підстрахуватися заздалегідь – ще на етапі оформлення кредитного договору. Потенційний клієнт повинен адекватно розрахувати свої сили – чи зможе він виплатити кредит в строк? Чи по кишені йому відсотки?

Кредитні фахівці розрахували, що найбільш комфортний такий кредит, в якому щомісячні платежі не будуть перевищувати третини щомісячного доходу.

Якщо платіж досягає половини доходу або перевищує її – з ймовірністю до 90% можна сказати, що кредит повернутий в строк не буде.

Також варто уважно читати кредитний договір – якщо в ньому про обов’язки і права в разі прострочення або неповернення сказано все досить ясно, то це сигнал про те, що у банку є свої плани на подібні випадки.

Чому клієнт може допустити прострочення?

 • народження дитини або двійні;
 • хвороба близької людини, пов’язана з великими витратами на лікування та операції;
 • крадіжка майна;
 • дисциплінарне стягнення у великому розмірі;
 • втрата роботи або звільнення, скорочення;
 • будь який нещасний збіг обставин.

У будь-якому випадку, як тільки клієнт розуміє, що він не в змозі виконати свої зобов’язання в строк, він повинен негайно звернутися до свого кредитного спеціаліста. Не потрібно думати, що все вирішитися само собою – краще перестрахуватися, ніж допустити прострочення або неповернення.

Якщо проблема тимчасова – банк напевно піде назустріч і дасть відстрочку виплати кредиту.

ЕТАПИ ДОСУДОВОГО СТЯГНЕННЯ БОРГУ

Якщо ж клієнт мовчить, а прострочення породжує все нові штрафи і пені, то банк буде змушений зайнятися досудовим стягненням боргу.

Зазвичай справа боржника передається в службу безпеки банку або ж продається колекторському агентству (якщо в кредитному договорі є пункт про переуступку права вимоги).

У першому випадку співробітники банку починають активно нагадувати позичальникові про його обов’язки, запрошувати його на бесіду в банк і пропонувати різні варіанти погашення заборгованості.

У другому – колекторське агентство вже сплатило даний кредит банку і тепер кровно зацікавлене в його поверненні. Його співробітники періодично з’являються в не дуже чесних операціях по відношенню до боржників, але майже всі вони знаходяться на межі закону.

Звичайні методи дії колекторів:

 • психологічний тиск;
 • звернення до друзів і родичів;
 • регулярні дзвінки в позаурочний час;
 • погрози;
 • активна увага до акаунтів в соціальних мережах;
 • звернення до роботодавця;
 • та інші.

Зазвичай звернення до суду і в тому, і в іншому випадку є крайнім заходом, коли кредитна організація вже втратила надію повернути гроші.

ЯК ДІЗНАТИСЯ ПРО ЗАСІДАННЯ

Якщо банк почав активно звертати увагу позичальника на той факт, що він недобросовісно виконує свої зобов’язання, то можна очікувати, що рано чи пізно він звернеться до суду, якщо клієнт так і не вдаватиметься до жодних заходів, щоб погасити свій кредит.

Але якщо кредитна організація все ж подає позовну заяву до суду, то перш вона зазвичай повідомляє клієнта про це телефонним дзвінком або листом.

Навіть якщо цього не відбулося, про дату і час судового засідання позичальника суд повідомити зобов’язаний телефонограмою або рекомендованим листом. Про його доставку так чи інакше будуть свідчити документи.

Якщо ж цей пункт був упущений, то можна сміливо оскаржити дії суду, так як відповідач не був належним чином повідомлений.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?