Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що робити, якщо немає чим платити по кредиту

Іноді життя підносить неприємні сюрпризи, коли немає можливості і матеріальних засобів вносити черговий платіж по кредиту. Якщо тимчасово відсутні кошти для погашення чергового щомісячного платежу, то не варто впадати в паніку і закладати фамільні коштовності в ломбарді. Є кілька порад, які дозволять розібратися з проблемною заборгованістю і з мінімальними фінансовими втратами реструктуризувати борг:

clip_image001

1. Намагайтесь домовитись з менеджерами банку – в більшості випадків, банки готові піти назустріч інтересам клієнта, який відчуває тимчасові фінансові труднощі. Причина досить проста: якщо людина налаштована домовлятись, то вона автоматично переноситися в ранг сумлінних платників, а тимчасові фінансові труднощі можна подолати.

2. Будьте готові до невеликої переплати за прострочення по кредиту – мова не йде про штрафні санкції (пеня, штрафи і т.д.), клієнт заплатить лише тариф по діючій процентній ставці за період прострочення. Цілком можливо, що гроші вийде знайти вже в найближчі кілька днів, тому переплата за прострочення стане мінімальною.

3. Не ухиляйтесь від діалогу – колл-центр банку може поцікавитись причинами реструктуризації кредиту – слід максимально чітко і правдоподібно сформулювати причину тимчасових фінансових труднощів і запевнити, що гроші будуть внесені в обумовлений термін.

4. Акуратно погашайте заборгованість – навіть якщо в даний час немає можливості заплатити всю суму щомісячного платежу, постарайтеся внести хоча б невеликі гроші. Банк врахує фактор відповідальності клієнта і не стане псувати його кредитну історію.

Чого категорично не варто робити при неможливості погасити кредит?
1. Намагатись втішати себе, що все «як-небудь саме врегулюється» – це помилка багатьох клієнтів, які розраховують, що навіть прострочення в один день залишиться непоміченим з боку банку. Це свідомо невірне переконання, так як електронна система моніторингу забезпечує строгий контроль та нарахування штрафів і пені навіть за мінімальну затримку обов’язкового платежу.

2. Поспішати терміново продавати заставу – дійсно, продаж заставного майна стане одним із дієвих способів виходу з фінансового колапсу. Але вартість реалізації, як правило, помітно нижче ринкової вартості речі, тому варто кілька разів прорахувати можливі ризики і постаратись домовитися з банком на рахунок реструктуризації заборгованості.

3. Брати гроші в борг під величезні відсотки – безліч ломбардів пропонують швидку фінансову допомогу під заставу коштовностей без ризику і додаткових документів. Це так, але за свої послуги ці організації беруть великий відсоток – близько 400% річних. Ця величезна переплата ховається під зовні привабливою ставкою в 1-1,5% в день, що здається для позичальника символічною сумою.

4. Просто ігнорувати борг – це вкрай невигідний для позичальника крок, тому що з кожним днем розмір боргу буде рости як сніжний ком. До тіла кредиту додадуться не тільки відсотки, а й різні штрафи, пеня, комісії, які в кілька разів збільшать існуючу заборгованість. Зрештою, борг позичальника буде переданий колекторському агентству, професіонали якого через суд доб’ються повернення боргу.

Враховуючи всі особливості прострочення по кредиту, найбільш рекомендований спосіб вирішення проблеми з заборгованістю – це досягнення домовленості з менеджерами банку. Прохання про пролонгацію кредиту – це не ганьба, а угода, яка дозволить зберегти позитивну кредитну історію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?