Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що робити, якщо немає чим платити кредит: поради і реальні способи

Щорічно з проблемою оплати боргів за кредитами стикається величезна кількість громадян . За інформацією офіційних відомств, їх кількість уже перевалила за півмільйона чоловік. Що робити, якщо нема чим платити кредит , що робити в даній ситуації? Насамперед не панікувати і заспокоїтись: навіть з боргової ями можна вибратись декількома способами.

Спосіб перший: реструктуризація

Нерідкі випадки, коли нічим платити кредит стає наслідком того, що людина втратила роботу, або просто не розрахувала кредитне навантаження. Шукати гроші на черговий платіж стає все важче, тому виникають прострочення, за якими неминуче слідують і clip_image001штрафні санкції.

Абсолютно всі банки можуть запропонувати реструктуризацію боргу – зменшення щомісячного платежу з одночасним «розтягуванням» боргу на більш тривалий період. Цей варіант вигідний не тільки боржника, але і банку, адже в кінцевому рахунку головне для нього – повернути гроші будь-яким шляхом. Заява на реструктуризацію пишеться у відділенні банку і подається через канцелярію. Якщо банк погодився, ви можете скласти і підписати новий графік платежів, а старий втратить чинність. Цей графік, а також угода обов’язково повинні бути підписані уповноваженим представником банку, на них повинна стояти печатка.

Спосіб другий: страховка

Коли нічим погасити кредит , на допомогу може прийти страховка. Уважно вивчіть її зміст, як правило, страхова компанія готова оплатити банківський борг у разі втрати роботи, втрати працездатності внаслідок отримання травми або захворювання.

Однак щоб отримати виплату, слід зібрати пакет документів. Наприклад, завірену копію трудової книжки із записом про звільнення разом з наказом роботодавця, або медичний висновок про проблеми зі здоров’ям. У всіх випадках страхова не несе відповідальності, якщо застрахована особа отримала травми в стані сп’яніння, або завдало їх собі сама.

Спосіб третій: чекайте суду

Якщо фінансове становище досить серйозне, то варто дочекатись суду.

Це найвигідніша тактика для неплатника, Тому що суд ніколи не зобов’яже виплачувати пені та штрафи, що за своїми розмірами перевершують суму основного боргу. Більше того, завжди можна законним способом домовитись про розстрочку платежів або взагалі укласти мирову угоду.

Коли є закладене майно, в судовому порядку банк зажадає звернути стягнення на нього. Якщо ви вже скоювали платежі, то основний борг віддадуть в банк, а зайве повернуть вам. Майно реалізується приставами-виконавцями, і майже завжди за ціною нижче ринкової. Цей спосіб, звичайно, не годиться, якщо заставлене майно – квартира, в якій ви проживаєте.

Спочатку пристави заарештовують ваші банківські рахунки і віднімають борг з офіційної зарплати. Якщо немає ні того, ні іншого, а також відсутнє будь-яке майно, то виконавче провадження закривають, а банк списує борг. Будь кредитна організація має свої резерви в таких випадках, тому неповернення кредиту по суті для банку – подія пересічна і прорахована.

clip_image002Спосіб четвертий: шукайте компроміс з банком

Працівники банку щодня стикаються з простроченнями по кредиту , тому не соромтеся прийти в банк і спробувати вирішити цю проблему. Можливо банк надасть вам відстрочку платежів, або спише пені та штраф і погодиться на виплату тільки основного боргу. Головне – знайти поважну причину: хвороба, важкий фінансовий стан, народження дитини і т.д.

Деякі банки пропонують позичальникові знайти третю особу для укладення договору цесії – передачі боргових прав банку до іншої особи. При цьому сума продажу значно менше основного боргу. Якщо банк пропонує такий варіант, то в якості третьої особи може виступити ваш друг або родич.

Спосіб п’ятий: перекредитування в іншому банку

Перекредитуватися в іншому банку – хороший спосіб, якщо ви берете кредит під відсоток нижче, ніж попередній. У багатьох кредитних карт існує пільговий період, під час якого відсотки по боргу не нараховуються.

Це зручно для тих, хто точно знає, що найближчим часом очікує значне фінансове надходження, яке можна зарахувати на кредитну карту під час пільгового періоду і уникнути, тим самим, переплат.

Однак у цього способу є і мінуси. Так, багато банків беруть комісію за випуск карти і за її річне обслуговування, яка нерідко досягає декількох тисяч рублів. До того ж ваш борг нікуди не зникає, він закривається в одному банку і виникає в іншому.

Спосіб шостий: читайте кредитний договір уважно

Банківські працівники теж люди, яким властиво помилятися, тому прочитайте свій договір. Якщо банк продав ваш борг колекторам, то перевірте наявність вашої згоди на передачу даних третім особам. Якщо цього немає, то банк не мав права продавати борг та й взагалі передавати інформацію про вас третім особам. Цим самим він порушує Закон «Про захист персональних даних», а ви звільняєтесь від зобов’язань перед третіми особами.

Друге, на що слід звернути увагу – не підвищував чи банк в односторонньому порядку процентну ставку, збільшуючи тим самим ваш обов’язок. Є безліч інших деталей, помітити які може тільки фахівець, тому обов’язково проконсультуйтеся з досвідченим юристом.

Коли з виплатою кредиту поспішати не варто

Повсюдно і банки, і колектори можуть турбувати дзвінками і навіть особистими візитами не лише неплатників, а й їхніх родичів, вимагаючи повернути борг невдалого позичальника. Але перш ніж платити кредит свого родича слід усвідомити, що кредитне зобов’язання – це особисте зобов’язання позичальника, тому й відповідати повинен саме він, а не його мама, брат, тітка, племінник і т.д.

Є два винятки:

  • кредит узятий у шлюбі і є спільно нажитим;
  • родич виступив як поручитель позичальника.

У всіх інших випадках оплата кредиту за когось – справа суто добровільна. Більше того, внесені гроші повернути вже буде неможливо.

Якщо родич помер, то кредитні зобов’язання ляжуть на спадкоємців тільки після вступу їх у спадщину, причому пропорційно до отриманого. Тому якщо спадщина має невелику цінність, а борги покійного значні, то і приймати спадщину безглуздо.

Таким чином, впоратися з боргами по кредиту під силу абсолютно кожному. Найголовніше – діяти вчасно і не падати духом, ця ситуація цілком вирішувана.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?