Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що робити, якщо банк вимагає виплатити кредит, якого ви не брали?

«З розвитком кредитування з’явилися і нові форми шахрайства, використовувані для незаконного збагачення. Наприклад, зловмисник може скористатися паспортними даними якоїсь людини і при потуранні працівників банку оформити на це особа кредит . Нерідко буває, коли й самі працівники банку з метою отримання незаконного прибутку оформляють кредит на сторонніх людей за паспортом або їх копіями.

Як результат, згодом банк або фінансова установа пред’являє до вас вимога про повернення боргу, який ви не брали. Отже, що робити в такому випадку?

Якщо банк буде заперечувати проти позовних вимог – заявіть клопотання про призначення почеркознавчої експертизи

По-перше, радимо звернутися у відділення банку із заявою на ознайомлення з кредитною справою.

По-друге, після ознайомлення з кредитною справою і переконавшись, що на ваше ім’я та паспорт оформлено кредитний договір, необхідно звернутися до правоохоронних органів із заявою про порушення кримінальної справи за фактом виявлення підробленої підпису на документі.

bigПаралельно радимо також подати в банк заяву з викладом своїх пояснень у справі. На підставі вашої заяви, банк змушений буде провести внутрішньобанківське розслідування. Після проведення банківського розслідування банк може відкликати свої вимоги від вас, все залежить від «адекватності» банку і бажання йти на контакт.

По-третє, у разі якщо банк після проведення внутрішньобанківського розслідування не відкликав свої вимоги до вас, радимо звернутися до суду з позовною заявою про визнання кредитного договору недійсним.

На судовому засіданні, якщо банк буде наполягати на своїй вимозі до вас і буде заперечувати проти позовних вимог, необхідно заявити клопотання про призначення почеркознавчої експертизи. У клопотанні потрібно просити суд, щоб витрати на проведення експертизи були покладені на відповідача, тобто банк.

Висновок експерта поставить всі крапки над «і» у ваших відносинах з банком ».

2 Responses to Що робити, якщо банк вимагає виплатити кредит, якого ви не брали?

  • Що робити якщо на банк вимагає виплатити кредит,якого я не брала?З банку мені телефонують і кажуть що я 10 років тому взяла телефон за 2300 ,протягом 10 років я про це нічого не знала але протягом цього місяця я чую тільки погрози,Що мені робити?Я їм говорю що навіть 1гривні не заплачу,а вони сказали що примусово заберуть майно

    • По перше визначити який саме банк з Вас вимагає кошти, По друге звернутись в поліцію за фактом шахрайтства (а також за фактом погроз – якщо такі мали місце). Для справки термін позивної давності за кредитами 3 роки, так що шанси примусово забрати Ваше майно – невеликі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?