Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що робити, якщо банк не повертає відсотки за депозитом?

Перш за все, необхідно встановити, чим банк обґрунтовує неповернення відсотків за договором банківського вкладу.

Відповідно до статті 1061 Цивільного кодексу України, пунктами 3.3, 3.4 Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами розмір і порядок виплати відсотків за депозитом встановлюються договором. В іншому випадку, відсотки за договором на вимогу вкладника повинні виплачуватися щокварталу, а їх розмір складає облікову ставку НБУ . У разі повернення вкладу повинні виплачуватися усі нараховані до цього моменту проценти.

clip_image001

Підстава неповернення відсотків банком має бути виражене у письмовій формі. Для цього у відповідну банківську установу необхідно відправити звернення, а отримавши відповідь, бажано звернутися зі скаргою в Національний банк України.

Якщо проведена за Вашим зверненням перевірка безпосередньо не посприяє поверненню банком відсотків за договором, то в усякому разі, у Вас буде належна письмова юридична оцінка ситуації від центральному органу державного управління в банківській сфері.

Маючи на руках відповідні документи і будучи переконаним у власній правовій позиції, слід звернутися до суду з метою стягнення з банку відсотків за договором вкладу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?