Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що робити, якщо банк не повертає відсотки з депозиту?

Перш, необхідно вивчити зміст договору, укладеного між клієнтом і банком, оскільки саме їм регулюються питання виплати відсотків у рамках Цивільного кодексу України.

Так, відповідно до статті 1061 Цивільного кодексу України проценти на банківський вклад виплачуються вкладникові на його вимогу зі спливом кожного кварталу окремо від суми вкладу, а незатребувані в цей строк проценти збільшують суму вкладу, на яку нараховуються проценти, якщо інше не встановлено договором банківського вкладу . У разі повернення вкладу виплачуються усі нараховані до цього моменту проценти. Звичайно ж, в українських реаліях, ключовим тут є – «якщо інше не встановлено договором банківського вкладу".

Вивчіть уважно умови договору, в частині повернення відсотків. Бажано це зробити в компанії юриста. Слід враховувати підстави, за якими банк не бажає повертати відсотки. Якщо у клієнта на руках немає письмової відповіді банку «про причини неповернення», необхідно звертатися офіційно в банківську установу з питанням роз’яснення його позиції. Усі наступні переговори з банком бажано вести в письмовій формі, наприклад, через пошту, щоб мати на руках підтвердження про отримання ваших звернень.

bigОтримавши письмову відповідь, слід детально вивчити його зміст і підготувати власну правову позицію.

Далі необхідно діяти в установленому порядку. Якщо клієнт звертався до філії банківської установи і не отримав бажаної відповіді, слід, направити скаргу на дії його філії в Головний банк з копією в Національний банк України, і в будь-яке з об’єднань банків, з метою інформування громадськості про інцидент.

Якщо відмова був оформлений Головним банком, скаргу на його дії слід направляти в той же НБУ і, якщо банк має закордонних інвесторів, оповістити іноземного власника про неправомірні дії українського підрозділу.

Не завадило б також отримати відповідь про позицію НБУ з даного питання. Тому окреме звернення в національний регулятор буде цілком доречно.

Слід зауважити, що таке листування може зайняти певний час, тому клієнту слід бути готовим до подібного ходу подій.

Пройшовши претензійну листування, а так само зібравши всю необхідну інформацію, за відсутності сатисфакції слід готувати позов до суду. І вже там відстоювати свою правоту. При цьому, чим якісніше підготовлено позов, тим більше шансів на перемогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?