Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?

Відверто кажучи, такі випадки бувають вкрай рідко. Як правило, боржники неналежним чином виконують свої зобов’язання перед банківськими установами, внаслідок чого останні не втрачають можливості повернути свої кошти будь-якими правовими способами.

Однак, повернемося все таки до заданого питання і в своєму коментарі спробую вибудувати певну інструкцію що робити позичальникові в такій ситуації.

1. Ведення з банківською установою листування щодо термінів і порядку повернення переплаченої суми по кредиту.

Надалі, таке листування може служити доказом того, що позичальником здійснювались clip_image001спроби мирного врегулювання ситуації.

2. Звернення з відповідним листом до Національного банку України.

На сьогоднішній день, згідно Закону України «Про Національний банк України», Національний банк України є спеціальним державним органом управління, покликаним здійснювати регулювання діяльності банківської системи України.

Виходячи з цього, я вважаю, буде не зайвим відправити лист в дану інстанцію, в якому викласти ситуацію, що склалася і обов’язково додати докази того, що позичальником ведеться діалог з банком, який не приносить жодних результатів.

3. Звернення з відповідним позовом до судових органів.

В даному випадку, позичальник може вимагати стягнути з банку не лише повернення переплаченої суми, а й штрафних санкцій.

В цілому, так приблизно виглядає інструкція для позичальника, який потрапив у ситуацію, описану вище. Природно, це не повний перелік дій і він може змінюватися в залежності від конкретної ситуації.

У разі, коли позичальник повністю виконав свої зобов’язання за Кредитним договором – виплатив суму кредиту та скоїв переплату, він має право звернутися до Кредитору з письмовою вимогою повернути йому суму переплати. Якщо вимогу до Кредитору Ви відправляєте поштою, відправте її цінним листом при цьому зберігши опис вкладення та квитанцію (може знадобитися в якості доказів), якщо ж Вашу письмову вимогу ви подаєте у відділенні Банку, підготуйте заздалегідь два примірники, одне Ви подасте в Банк , на іншому екземплярі попросіть поставити відмітку Банку про отримання даної вимоги.

Згідно ч.2 ст. 530 Цивільного кодексу України: «Якщо строк (термін) виконання боржником обов’язку не встановлений або визначений моментом пред’явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати таке зобов’язання в семиденний строк з дня пред’явлення вимоги, якщо обов’язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства ».

Якщо ж Ваші вимоги Боржником не виконані в семиденний термін, і Банк продовжує безпідставно користуватися Вашими грошима (в даному випадку це сума яку ви переплатили), Ви маєте право повторно пред’явити Банку письмову вимогу повернути суму переплати з нарахуванням індексу інфляції (якщо Ваш кредит був в гривні), а також нарахувати 3% річних.

Частина 2 статті 625 Цивільного кодексу України передбачає: «Боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом ».

При невиконанні Боржником Ваших вимог, зверніться до суду (за місцезнаходженням Боржника, юридична адреса) з позовною заявою про стягнення заборгованості.

Будемо вдячні за оцінку
Дуже поганоПоганоПосередньоДобреВідмінно (Поставте оцінку першим)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.