Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що робити, якщо банк не повертає депозит?

Відповідно до частини другої статті 1060 Цивільного кодексу України, пунктом 3.3 Положення від 03.12.2003 року за договором банківського вкладу незалежно від його виду банк зобов’язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника, крім вкладів, здійснених юридичними особами на інших умовах повернення, які встановлені договором.

Таким чином, особі, якій неправомірно відмовили у видачі грошових коштів, необхідно в письмовій формі подати заяву до банку з вимогою про повернення вкладу, пославшись на відповідні норми законодавства.

При отриманні письмової відмови клієнт може звернутися в НБУ , який в порядку банківського нагляду перевірить законність дій співробітників банку і застосує, за наявності підстав, передбачені Законом України «Про банки і банківську діяльність» заходи впливу. Втручання наглядаючого органу посприяє більш оперативному поверненню грошових коштів.

big

Другим варіантом може бути звернення до суду з вимогою про повернення вкладу та відшкодування банківською установою заподіяної матеріальної та моральної шкоди.

4 Responses to Що робити, якщо банк не повертає депозит?

  • БАНК *ПЕРШИЙ* НЕ ПОВЕРТАЄ ДЕПОЗИТ.

  • Банк “Надра” не повертає гривневий депозит, строк дії якого вже закінчився. Апелюють якимось лімітом в 2 тис грн. Аргументують внутрішнім розпорядженням, але на справі нічого не показують.Куди звернутись за допомогою?

    • По перше напишіть письмове звернення, та вимагайте на нього офіційну відповідь, це і стане головним аргументом при зверненні до національного банку.

  • У банку “Фінанси та кредит” мій депозит Дія його закінчилася місяць тому. Відсотки видали того ж дня.
    Сам депозит віддавали по 100$ на день, крім суботи, неділі та понеділка. Останні 10 днів виплати зовсім припинилися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?