Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що робити, якщо банк хоче забрати вашу заставну нерухомість?

Історія про спроби вирішити проблему валютних позичальників набуває нові подробиці. Як відомо, депутати раніше підтримали мораторій на стягнення майна громадян, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті.

Однак, президент Петро Порошенко застосував право вето до відповідного закону, пояснивши це тим, що документ порушує інтереси вкладників банків. Глава держави також пообіцяв внести свої пропозиції до даного законопроекту.

clip_image002Одночасно, Національний банк України вже більш двох місяців, намагається посприяти пошуку компромісу між банками і позичальниками, і ініціював Меморандум щодо врегулювання питання кредитів в інвалюті. При цьому Нацбанк стверджує, що громадськість підтримує документ-декларацію, але, деякі банки не згодні на такі умови.

Також відомо, що комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності ухвалив рішення подати на повторний розгляд Ради ветований президентом закон.

За словами першого заступника глави НБУ Олександра Писарук, за процедурою, якщо конституційна більшість проголосує повторно за законопроект, то він набуде чинності.

Всі сторони конфлікту опинились в складній ситуації. Питання про реструктуризацію кредитів зависло в повітрі. Ми вирішили запитати у експерта, як же все-таки позичальникам на сьогоднішній день вирішити свої проблеми з валютними іпотечними кредитами.

Старший партнер адвокатської компанії «Кравець та Партнери»:

На жаль, питання валютних споживчих кредитів досі не вирішене. Пробанковска громадська рада при НБУ запропонувала до підписання абсолютно даремний як для позичальників, так і для банків меморандум, який банки використовували виключно в своїх цілях, дискредитувавши знову проблеми валютних позичальників. Це було зроблено з метою відвести увагу від незаконності валютних кредитів, яка чим далі, тим стає більш очевидною.

Що стосується мораторію, то його прийняття, як і накладення на нього вето президента особливо не вплинуло на вирішення проблеми з валютними споживчими кредитами.

Не дивлячись на вето президента з літа 2014 року кредиторам заборонено стягувати в тому числі і виселяти з нерухомості позичальників за валютними кредитами у випадку якщо у позичальника це єдине житло та його загальна площа для квартири не перевищує 140 кв. м, а вдома 250 кв. м.

Кращий спосіб вирішити проблему з банком це піти шляхом переговорів. При цьому на час переговорів, якщо платежі в повному обсязі робити можливості немає, то їх краще взагалі не робити. Так як, при зверненні до суду пеня та штрафні санкції просто покриють всі ці не повні платежі.

Що зараз робити, якщо через проблеми з виплатами за іпотечним кредитом банк за борги хоче забрати вашу заставну нерухомість?

Такі дії банку можна оскаржити в судовому порядку. Крім того, при вже відкритому виконавчому провадженні щодо звернення стягнення на предмет іпотеки або виселенню, необхідно письмово звернутись у виконавчу службу з проханням припинити виконавче провадження.

Якщо воно припинено не буде, такі дії необхідно оскаржити в суді, який видав виконавчий документ. А якщо мова йде про виконавчий запис нотаріуса, то в адміністративному суді.

Необхідно обов’язково при подачі позову до адміністративного суду з вимогами про визнання неправомірними дії держвиконавця, просити суд призупинити на час до набрання чинності рішення, саме виконавче провадження. У 90% випадків суди це роблять негайно.

При цьому, не дивлячись на судові тяжби переговорний процес з банком не потрібно припиняти.

Банки поступово починають розуміти народну мудрість про те, що жадібність породжує бідність і в цьому зв’язку зменшують свої апетити і замість 400% прибутку погоджуються вже і на 100%.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?