Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що робити у випадку крадіжки автомобільного номера?

Незалежно від причин втрати номера (внаслідок крадіжки або втрати «по дорозі») є можливість або пройти реєстрацію ТЗ в МРЕВ і отримати нові номерні знаки, або замовити дублікат вкраденого (загубленого) номерного знака. З цією метою слід звернутися до офіційного виробнику державних реєстраційних номерних знаків.

У випадку крадіжки, ми рекомендуємо не пошкодувати трохи свого часу і подати письмову заяву до районного управління міліції про факт злочину. Це доцільно, оскільки випадки крадіжок номерів у наш час не рідкісні, при цьому мотиви у зловмисників можуть бути різноманітні – від здачі в металобрухт до вимоги у водія викупу за повернення номерного знака.
Відповідно, додаткові дії правоохоронних органів з виявлення та розслідування таких правопорушень шкоди не принесуть. Крім того, Ви документально зафіксуєте факт виведення номерного знака під контролю, що згодом допоможе убезпечити водія від наслідків незаконного використання номера (в яких цілях сталася крадіжка номери і як ними можуть скористатися в майбутньому не відомо).

Якщо процедура реєстрації в ДАІ для Вас клопітно, тобто альтернативний варіант – виготовити дублікат держномери в замін втраченого.

bigУ разі, якщо загублений 1 номерний знак і Ви є законним власником автомобіля, то достатньо в приватному порядку звернутися до виробника номерних знаків, надавши копії ідентифікаційного номера, паспорта або водійського посвідчення власника і свідоцтва про реєстрацію ТЗ. У випадку крадіжки і передніх і задніх номерних знаків необхідно буде звернутися в МРЕВ, пройти процедуру огляду автомобіля та отримати висновок спеціаліста з комплексного дослідження транспортного засобу, яка видається відразу після огляду автомобіля. Отримавши даний висновок, Ви докладаєте ті ж зазначені вище документи і подаєте заяву для замовлення дублікатів номерів офіційному виробнику державних реєстраційних номерних знаків.

Перевірка документів та виготовлення дублікатів номерних знаків може зайняти близько доби. Більш детально з умовами надання такої послуги, Ви можете ознайомитися безпосередньо у фахівців компанії-виробника. Також рекомендуємо ознайомитися з дозвільними документами підприємства, щоб переконається в тому, що виробництво номерних знаків здійснюється в суворій відповідності з ДСТУ.

У випадку крадіжки державного автомобільного номера, потрібно зробити наступні дії:

1. Звернеться до найближчого відділу МВС з письмовою заявою про крадіжку державних номерів.

2. Звернеться з письмовою заявою до МРЕВ для отримання нового державного номера,

Слід зазначити, що при цьому також відбувається заміна технічного паспорта автомобіля на новий.

Звертаємо увагу, що у разі крадіжки державних номерів, настійно рекомендуємо виконати перераховані вище заходи і не погоджуватися на умови злочинців щодо викупу державних номерів, так як вкрадені номери могли використовуватися при скоєнні злочинів.

Крім того, у випадку керування транспортним засобом без державних номерів для власника згідно ст. 121-1 КпАП передбачено адміністративний штраф у розмірі від 15 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?