Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що робити позичальникові, якщо банк перепродав свій кредитний портфель іншій фінустанові?

«Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 512 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) кредитор у зобов’язанні може бути замінений іншою особою на підставі угоди про відступлення права вимоги. При цьому, згідно зі ст. 513 ЦКУ, угода щодо заміни кредитора у зобов’язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов’язання, право вимоги за якою передається новому кредиторові.

Для поступки права вимоги не потрібна згода боржника, про що сказано в ч. 1 ст. 516 ЦКУ. Однак, відповідно до вимог законодавства боржник повинен бути письмово поінформований про заміну кредитора у зобов’язанні. Відповідно до ч. 2 ст. 516 ЦКУ «якщо боржник не був письмово поінформований про заміну кредитора у зобов’язанні, новий кредитор несе ризик настання негативних для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого зобов’язання первинному кредитору є належним виконанням ».

bigТаким чином, можна прийти до висновку, що чинне законодавство України передбачає можливість поступки права вимоги за кредитним договором іншій фінансовій установі незалежно від наявності згоди боржника. Однак, обов’язковим є письмове інформування боржника про заміну кредитора у зобов’язанні. У разі відсутності такого письмового інформування ми можемо порекомендувати позичальникові звернутися письмово до нового кредитора з вимогою надати відповідні документи, що підтверджують наявність у нього права вимоги, (копія договору уступки права вимоги), і тільки лише після отримання підтверджуючих документів здійснювати платіж по кредиту.

Також звертаємо вашу увагу, що позичальник (боржник) має право пред’являти заперечення проти вимоги нового кредитора у зобов’язанні, які він мав проти первинного кредитора на момент одержання письмового повідомлення про заміну кредитора. Якщо ж позичальник не був письмово повідомлений про заміну кредитора, він має право пред’являти заперечення проти вимоги нового кредитора на момент пред’явлення йому вимоги новим кредитором. Або, якщо боржник виконав своє зобов’язання до пред’явлення йому вимоги новим кредитором, – на момент його виконання. »

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?