Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що робити позичальникові в разі мобілізації?

Наприкінці травня 2014 парламент вніс зміни до закону про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей. Законодавці додали туди заборону на нарахування відсотків за користування кредитом, а також штрафів і пені за невиконання або несвоєчасне виконання зобов’язань мобілізованим військовослужбовцям, резервістам і військовозобов’язаним на час особливого періоду, тобто АТО.

У той же час багато банків заявили про те, що в разі мобілізації позичальника готові не тільки не нараховувати відсотки, а й почекати з оплатою кредиту.

clip_image001Ось поради банкіра: що робити позичальникові в разі мобілізації?

ОТП Банк розробив та впровадив різні варіанти «кредитних канікул» для своїх клієнтів, мобілізованих на службу в Збройних Силах України.

Зокрема, мобілізованим позичальникам можуть пропонуватися такі варіанти зменшення кредитного навантаження:

  • зупинка нарахування відсотків та комісії строком на 3 місяці;
  • відстрочка погашення тіла на 3 місяці;
  • відміна прострочених відсотків, комісії та штрафу з дати платежу, що передує даті мобілізації.

Для отримання можливості «кредитних канікул» позичальникові ОТП Банку достатньо звернутись в банк із заявою, надавши документ про призов в армію.

Заява може бути оформлено в установі банку, передана родичами, відправлена поштою в т.ч. електронної т.п.

* Для клієнтів, які не мають можливості виїхати із зони АТО, дозволяється подача заяви у відсканованому вигляді по електронній пошті, а в разі відсутності такої можливості – заповнення заяви членом сім’ї / родичами / знайомим клієнта або співробітником фронт-офісу / довідкового центру зі слів клієнта в телефонному режимі.

Крім того, по поверненню клієнта з мобілізації ОТП Банк пропонує різні індивідуальні методи реструктуризації для подальшого успішного погашення кредитної заборгованості. Зокрема, на підставі заяви клієнта банк може прийняти рішення про реструктуризацію з відміною відсотків, комісій на 3-6 місяців або про пролонгацію кредиту (тобто за рахунок терміну зменшити платіж).

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?