Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що робити коли не можете виплатити кредит.

Розглянемо на простому прикладі, що робити людині, яка не може розплатитися за кредит. Припустимо, що ви нещодавно отримали гроші в кредитній спілці, щоб придбати ноутбук. Однак вам в терміновому порядку довелося змінити місце роботи, поставивши себе перед дилемою – або ви погашаєте кредит допомогою заставного майна, а по правді сказати, такий метод вас влаштовує найменше, або погасити цей кредит, взявши новий, що, скоріше, нагадує вже кругову поруку.

Цікаво, чи є ще який-небудь більш прийнятний спосіб виходу із ситуації? Приміром, у деяких банках сторони обопільно можуть домовитися про те, щоб надати відстрочку платежів, враховуючи виникли обставини, а може, і скласти новий графік погашення.

Зацікавлені сторони можуть прийти до якогось рішення, яке влаштує обох. Тут навіть неважливо, хто виступає в ролі кредитора. Для фінансової організації, банку або кредитної спілки, головним критерієм є активність позичальника – він повинен показати своє бажання погасити кредит, тоді будь-яка організація, що займається кредитами, не відмовить клієнту піти на поступки.

Якщо виникли у позичальника непередбачені труднощі не змушують його ховатися від кредиторів, а він сам приходить і відкрито зізнається в них, заявляє, що поки не в змозі зробити черговий платіж, при цьому детально викладає причини неплатоспроможності, то, найімовірніше, йому допоможуть. В якості допомоги може бути запропонована відстрочку по виплатах і новий графік погашення, проте потрібно якомога швидше відвідати свій кредитний союз, розповісти детально ситуацію, спробувати прийти до домовленості, не чекаючи, поки для повернення боргу підключать суд і колекторів.

Механізм дії на так званих недобросовісних позичальників у всіх фінансових організацій приблизно однаковий. Ви затримуєтеся з виплатами? Тоді вас ідентифікують як укрывающегося від кредиторів члена кредитної спілки та підключать колекторів. На першому етапі вони у ненав’язливій формі спробують вплинути на позичальника, пускаючи в хід листи і телефонні переговори. Якщо цей метод впливу не принесе бажаних результатів, то колектор зустрітися з безтурботним позичальником особисто і в найдрібніших подробицях пояснить, до яких несприятливих наслідків може привести його бездіяльність. Якщо і популярно викладені очікують його законні санкції не наставили позичальника встати на шлях істини, то заводиться справа про погашення заборгованості, що, природно, негайно направляється до суду. До того ж, якщо колектор вважатиме позичальника аферистом, помітивши його шахрайські дії, то справа піде не тільки в цивільний суд, але і прямо в кримінальний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?