Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що пропонують банки за великим депозитами

У жовтні цього року більше 99% грошей на депозитах українців розміщені на вкладах до 200 тисяч гривень, які забезпечуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Проте кращі ставки і набір супутніх послуг вітчизняні банки пропонують за великим депозитами, які не завжди вкладаються в гарантовану суму. Портал «Мінфін» з’ясував, що можна отримати, розміщуючи на банківському рахунку велику суму коштів.

Бонус до процентної ставки

Як вже було сказано, частка великих депозитів у кожному окремому банку відносно невелика, але може дещо різнитися. Наприклад, в Укрсоцбанку «Мінфіну» повідомили, що частка вкладів понад 200 тис. гривень становить 3%, у ВТБ Банку – 6%. Так як та частина суми, яка перевищує стелю в 200 тис., що не гарантується ФГВФО, банки змушені заохочувати вкладників підвищеною ставкою за ризик.

«Ставка по таких внесках, як правило, вище на 0,25-0,5 процентних пункту в залежності від терміну розміщення вкладу», – уточнила начальник відділу заощаджень і платежів «Укрсоцбанку» Ольга Шостак. З одного боку, пару процентних пунктів – не дуже багато, але з іншого, на великих bigсумах вкладів різниця буде досить відчутною. Приміром, кожен додатковий процентний пункт на сумі в 200 тис. грн. за рік принесе 2 тис. грн.

Професійний статус великих вкладників, як правило, не нижче менеджера середньої ланки або дрібного бізнесмена. «Типовий вкладник – це ТОП-менеджмент компаній (середній і малий бізнес), мідл-менеджмент великих корпоративних суб’єктів, власники дрібного бізнесу, лінійні керівники інших організацій», – говорить начальник відділу заощаджень і транзакційних продуктів « ОТП Банку »Олена Шерешкова. Втім, не варто скидати з рахунків і тих же власників нерухомості, які в разі продажу нерухомості порою розміщують кошти на банківських рахунках.
Цікаво, що такі вклади оформляються найчастіше на термін не менше 9-12 місяців. При цьому, за словами керівника департаменту заощаджень ПриватБанку Андрія Шульги, більше 80% таких вкладів пролонгируются на наступний термін.

Бонус у надбавку

Як зазначає головний експерт по пасивних операціях ВТБ Банку Катерина Чебурахін, механізм заохочення клієнтів залежно від суми розміщуваного вкладу також може бути представлений у вигляді пакетних пропозицій. Ці пакети орієнтовані на різні потреби клієнтів.

Великий внесок – це хороший привід для фінустанови запропонувати клієнту відкрити кредитну картку з пристойним лімітом. Банк також може відкрити кредитну суму на основну карту, яка видається під час відкриття депозиту. Чим більше внесок, тим вище ліміт, але в середньому – близько 60% від суми депозиту. Як і для звичайних кредитних карт, в такому випадку банк встановлює пільговий період – до 30-45 днів.

Більшість фінустанов охоче видають платіжні картки при оформленні навіть маленьких вкладів. Банку завжди вигідніше нараховувати відсотки на картковий рахунок, а заодно і зацікавити клієнта ще й власним картковим продуктом. Звичайно, при мінімальних сумах вкладникам пропонують оформити Visa Electron, Visa Classic або Maestro (Master Card). На карту рівня Gold можна розраховувати, оформляючи депозит в 200 тис. гривень, а клієнти, які оформляють внесок у 400 тис. гривень і більше, можуть стати володарями Platinum карт. За словами Андрія Шульги, таким вкладникам надається віп-обслуговування, персональний банкір і можливість користування консьєрж-сервісом.
Що пропонують українські банки за великим депозитами (понад 200 тис. гривень)

Банк
Термін депозиту,% ставка (гривня)
Термін депозиту,% ставка (долар)

3 міс.
6 міс.
рік
3 міс.
6 міс.
рік

Приватбанк
17%
18%
19%
7%
8%
9%

ПУМБ
11.40%
12.70%
13.70%
4.40%
5.40%
6.30%

Надра Банк
15%
16.50%
17.50%
10%
10%
10%

VAB
20%
21%
22%
8.50%
9.50%
10.50%

БТА *
13%
16.50%
18%
4.50%
6.50%
8%

OTP Bank
8%
15.50%
16.50%
1%
4%
5.25%

ВТБ банк
8.25%
14.50%
16.25%
3.10%
4.50%
5.50%

Виплата% щомісячно
* Виплата% в кінці строку

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?