Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що пропонують банки за довгостроковими депозитами

Українці все частіше оформляють довгострокові депозити на терміни від року і більше. Бажання заробити в перспективі не зникає навіть зі зниженням ставок.

За даними НБУ, за 10 місяців банки залучили 60 млрд грн депозитів, з них 55 млрд – у національній валюті, і 5 – в іноземній. Зростання обсягу вкладів у банківській системі не зупинило і планомірне зниження ставок протягом року.

big«Максимальні ставки знизилися на 4% за вкладами у гривні та на 0,5% в інвалюті, що відображає общебанковского тенденцію», – уточнює заступник директора департаменту з організації розробки та просування продуктів на ринку банківських послуг CityCommerceBank Алла Давидюк.

За словами заступника керівника департаменту кредитування і депозитів роздрібного бізнесу ПУМБ Аркадія Шидера, на початку року ПУМБ пропонував розміщення довгострокових депозитів у гривні під 20-21%. До жовтня ставки за гривневими депозитами знизилися до 15-16% річних за депозитами терміновістю від одного до півтора років. Зниження прибутковості депозитів – це загальна ринкова тенденція цього року, обумовлена зниженням вартості грошових ресурсів.

Примітно, що у вересні українці розмістили на гривневих депозитах терміном понад два роки максимальний обсяг ресурсів за останні п’ять років – 898 млн грн, повідомили в Національному банку. Приплив грошей на довгострокові рахунки, вважають банкіри, пояснюється бажанням вкладників зафіксувати на кілька років високий відсоток на тлі зниження прибутковості депозитів.

«Для багатьох громадян відсотки по внеску – невід’ємна частина сімейного бюджету. Оскільки зараз ситуація стабілізувалася і банки пропонують вищі ставки на тривалі терміни, то їх частка буде зростати », – впевнена Алла Давидюк.

Багато банкірів роблять ставку саме на залучення довгострокових ресурсів. «70% депозитів, які розміщують наші вкладники, – довгострокові. Даний показник тривалий час тримається на даному рівні », – говорить директор з маркетингу та розвитку продуктів Platinum Bank Анджей Олійник.

За словами Аркадія Шидера, більшість клієнтів воліють довгострокові заощадження у зв’язку з їх високою прибутковістю. Вклади від одного до півтора років складають 55% депозитного портфеля в гривні, а в іноземній валюті – 65%.

Незважаючи на те, що кінець року традиційно супроводжується цікавими акційними пропозиціями від банків, експерти ринку не виключають того, що до Нового року вклади ще зменшать в прибутковості, у тому числі і довгострокові депозити.

«До кінця року прибутковість гривневих депозитів залишиться на поточному рівні, а прибутковість валютних депозитів ще знизиться приблизно на -0,5% річних – у зв’язку із зміною НБУ нормативів резервування за вкладами в іноземній валюті, а також недавнім зміною схеми розрахунку регулярного збору Фонду гарантування вкладів фізичних осіб », – прогнозує Аркадій Шидер.
Що пропонують банки за довгостроковими депозитами на термін 1,5 роки

Банк
Назва внеску
% Ставка *

Хрещатик
Оберіг
16.5%

Єврогазбанк
Стабільний
17%

Російський стандарт
Максимум
20%

Platinum Bank
Бажане Збільшення
15.5%

ПУМБ
Прибутковий
15% -15,5%

Укрексімбанк
Класичний
17.4%

Надра банк
Сімейний капітал
17%

Credit Agricole
Терміновий
16%

Ідея Банк
Дохідній плюс
18%

Банк Кіпру
Максимум з плюсом
15.50%

* Виплата відсотків наприкінці терміну

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?