Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що потрібно знати про валютні вклади?

Торік обсяги валютних вкладів в Україні зростали вдвічі швидше, ніж гривневі. Вкладників налякала ситуація з постійно мінливими курсами і невизначеністю в економіці. Але перш, ніж бігти в банк і відкривати валютний вклад, потрібно розібратися в деяких його особливостях.

Валюта

Зараз на піку популярності традиційні валютні вклади в євро і доларах, але при бажанні можна знайти і більш нестандартні пропозиції – наприклад, депозити в фунтах або франках. Правда експерти не радять робити довгострокові вкладення в «екзотичні» валюти. Курси на них досить мінливі, і власник вкладу може, як заробити на цьому, так і сильно втратити.


Ставки

Ставки за валютними вкладами зазвичай нижче, ніж за гривневими. Пояснюється це тим, що гривня більш нестійка по відношенню до долара і євро. Але, на думку ряду експертів, при високій інфляції і низькій економічній стабільності, власники валютних накопичень залишаються в плюсі, незважаючи на більш низьку прибутковість.

Терміни по валютних внесках

Внески у валюті можуть бути відкриті на ті ж терміни, що і гривневі: від 1 місяця до 5 років. Мінімальна сума, яка буде потрібно для цього становить 100 доларів / 100 євро, рідше: 1000 доларів / 1000 євро. І все-таки оптимальними вважаються терміни до трьох років, знову ж через непередбачуваність курсів валют.

Гарантії за валютними вкладами

Система страхування депозитів поширюється на вклади в іноземній валюті, так як і на рублеві. Тому за вкладення у валюті, що не перевищують в рублевому обчисленні 700 тис. Рублів, вкладники можуть не переживати, їх збереження гарантована державою.

У разі банкрутства кредитної організації, Фонд страхування внесків зробить виплату відшкодування по валютних заощадженням згідно з курсом валют Нацбанку на дату настання страхового випадку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?