Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що потрібно знати про спадкування боргів родичів?

За законодавством України, до спадкоємців спадкодавця переходить не тільки його майно, але і його борги. Однак спадкоємці несуть відповідальність за боргами спадкодавця в розмірі, що не перевищує успадкованого ними майна. Природно, що кожен із спадкоємців відповідає за частки, які отримані ним у спадщину.

Якщо майно у заставі / іпотеці, на практиці за домовленістю між банком і спадкоємцями спочатку знімається заборона на відчуження майна, майно успадковується і продається спадкоємцями, а з виручених коштів вони розраховуються з банком.

bigЯкщо мова йде про смерть боржника, то перше питання, яке необхідно з’ясувати – це наявність спадкоємців, і прийняли вони спадщину. Справа в тому, що згідно ст 1218 Цивільного кодексу України до складу спадкової маси входять не тільки майно і права, але також і обов’язки. Таким чином, в якості спадщини спадкоємці отримають не тільки, наприклад, об’єкт нерухомості, а й зобов’язання перед кредитором.

У той же час, якщо мова йде про поручителя, то судова практика неодноразово підтвердила, що таке зобов’язання, як порука, безпосередньо пов’язане з особистістю боржника, а відповідно не може автоматично переходити на нового боржника (спадкоємця). Відповідно порука припиняється у разі смерті боржника та прийняття спадкоємцем спадщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?