Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що потрібно знати про автомобільний лізинг?

Досить часто можна побачити рекомендації фахівців познайомитись з лізингом транспорту, перш ніж оформити всім відомий банківський автомобільний кредит. Сьогодні учасником лізингової угоди можуть бути як юридичні особи, так і прості громадяни. Поверхнево про лізинг знають багато, а ось детальною інформацією володіють далеко не всі.

Види лізингових компаній

Всі лізингові компанії можна поділити на дві великі групи:

  • компанії, які співпрацюють з банківськими організаціями
  • компанії, які діють самостійно. 

Компанії, які відносяться до першої групи, можуть укладати угоди з банківськими установами, щоб отримати грошові кошти на покупку транспорту на дуже вигідних умовах, а потім на інших умовах оформити лізингову угоду з клієнтами, які цього потребують. Бувають і такі ситуації, коли лізингова компанія є дочірнім підприємством банку.

Подібним чином діє чимала кількість компаній, але є серед них і такі, які обходяться своїми коштами. Це можуть бути як невеликі, так і досить великі лізингові компанії. Угоди з такими компаніями зазвичай виявляються дуже вигідними і все ж є тут свої недоліки. Головним недоліком є ймовірність укласти угоду з шахраєм, який після одного-двох років роботи, зібравши чималеньку суму з клієнтів, стає банкрутом або просто закривається. 

Щоб не стати жертвою подібного шахрая і не залишитися без грошей і машини, дуже важливо відповідально підійти до вибору лізингової компанії. Слід ретельно вивчати всю документацію, дивитися на відгуки клієнтів і терміни роботи лізингової компанії.

Підводні камені лізингових угод

Читаючи опис лізингових програм, може здатись, що це дуже вигідний варіант обзавестися транспортним засобом. Ось тільки якщо придивитися до таких оборудок і вивчити їх уважно, стає зрозуміло, що у них є чимало кількість своїх недоліків, і деякі є дуже серйозними. 

Варіант з лізингом виявляється дуже вигідним для громадян, які постійно хочуть їздити на нових автомобілях і міняти їх приблизно раз в 2-3 роки. В даному випадку доведеться постійно жити в кредит. Якщо такий варіант не підходить, фахівці радять зупинити свій вибір на оформленні звичайного автомобільного кредиту.

Якщо позичальник якраз і розраховує на те, що кожні кілька років він зможе проводити зміну автомобіля за програмою трейд-ін з оформленням нового лізингового договору, йому слід знати, що провести подібну операцію не завжди можливо. Щоб лізингова компанія пішла на неї необхідно, щоб транспорт, яким користувався позичальник деякий час, знаходився в дуже хорошому стані, не потрапляв в аварії. Якщо технічний стан і фізичний знос машини не відповідають тим, що вказані в лізинговому договорі, клієнтові доведеться викуп його. 

Варто також знати, що клієнту лізингової компанії доведеться додатково витратитись на оплату дилерських послуг, страховки та ін. Платежі слід вносити у встановлені терміни, а якщо це не зробити транспорт буде дорожчати за рахунок нарахування серйозних штрафів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?