Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що потрібно для того, що б торгувати на фондовій біржі?

Для того щоб вести повноцінну інвестиційну діяльність, в першу чергу необхідно базове розуміння того, що таке фондовий ринок, як він улаштований, які інструменти доступні для торгів, в які папери варто інвестувати, як грамотно формувати інвестиційний портфель. Що стосується необхідних навичок, то їх можна отримати тільки торгуючи.

Всю необхідну первинну інформацію можна отримати на сайті «Української біржі». Там же можна знайти список літератури, рекомендованої до прочитання початківцям інвесторам, у тому числі з фундаментального і технічного аналізу.

Операційні навички можна отримати на навчальній платформі, яку надає практично кожен великий брокер. Тобто зрозуміти, які кнопки для чого, як швидко проводити продаж або купівлю, де дивитися результати своїх операцій – все це можна спробувати на віртуальних торгах, без шкоди для власних фінансів.

Якщо майбутній інвестор сумнівається, що зможе самостійно подужати необхідний обсяг інформації, отримати навички, а потім правильно застосовувати їх, тоді він може звернутися до брокера за допомогою. Зараз практично кожна велика інвестиційна компанія організовує для своїх клієнтів навчальні курси та семінари, як платні, так і безкоштовні, в тому числі і онлайн, дозволяючи проходити навчання, перебуваючи вдома або в іншому місті. Як правило всі заняття розписані на рік вперед і розклад можна подивитися за сайті брокера.

bigЗвичайно, якщо майбутній інвестор має необхідні знання – це вже великий плюс, але має бути ще бажання і завзятість цікавитися і займатися цим постійно. Це не означає, що потрібно знаходитися перед екраном комп’ютера 24 години на добу, але систематична практика повинна бути обов’язково. Інтервали, коли займатися трейдингом, кожен вибирає для себе сам, в залежності від своєї завантаженості основною роботою.

Обмежень ** за початковою сумі інвестування немає. Це може бути 500 грн., 1000 грн., 5000 грн. і т.д. Зазвичай первісна рекомендована сума коливається в межах 5000 грн. Правильніше, звичайно, для початку визначитися з тим, які папери будуть купуватися.

Існує ще й ринок похідних інструментів, який дуже популярний серед українських інвесторів. На початковому етапі купувати має сенс, природно, тільки ліквідні акції, а ще краще тільки ті, які входять до складу індексу «Української біржі». Це так звані «блакитні фішки», по яких завжди йде жвава торгівля. Вартість таких паперів коливається від 4 копійок до 2000 з гаком тис. грн. за один лот. Також лот може складатися з від 1 до 10 000 тис. паперів.

Всю цю вичерпну інформацію інвестор знову-таки може отримати в торговому терміналі брокера, або на сайті «Української біржі» і витратити стільки часу, скільки це необхідно для прийняття рішення перед своєю першою покупкою.

Стати клієнтом дуже просто. При собі достатньо мати паспорт та ідентифікаційний номер платника податків (ще бажано довідку з банку, де відкрито рахунок, щоб потім на нього виводити отриманий прибуток). Далі необхідно підписати договір, ознайомитися з регламентом брокера, встановити торгову систему, вибрати прийнятний тарифний план, завести грошові кошти і можна приступати до торгівлі на фондовому ринку України.

Головне – на перших етапах не поспішати. Кожне рішення, яке приймається, має бути зваженим і зрозумілим самому. Якщо є хоч крапля сумніву, то угоду краще відкласти, до тих пір, поки не буде остаточної впевненості в яку здійснюють купівлю або продаж. Все приходить з досвідом і торгівля на фондовому ринку – не виняток. Якщо підходити до інвестування скрупульозно і відповідально, то приблизно вже через півроку, проявляться плоди власних старань.

* Доступ до інформації про зарубіжні ринки може надаватися на різних умовах або не надають взагалі, тобто це залежить від конкретного брокера.

** Звичайно брокер не ставить умов клієнту по мінімальній сумі, яка повинна бути спочатку заведена на торговий рахунок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?