Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що означають цифри на кредитній картці?

У кожної платіжної картки є свій особистий номер, який складається з 16 цифр. Міжнародні карти системи VISA мають на мапі 16 або 13 цифр. Це цифри, які згруповані за чотири або три цифри. Якщо на платіжній картці 16 цифр, то це буде чотири групи. У кожній групі чотири цифри. Всі номери платіжних карт системи VISA починаються з цифри 4.

Платіжні картки системи MasterCard теж мають 16 цифр і починаються з цифри 5. Картки Maestro мають початкову цифру 3, 5 або 6. На території України такі платіжні картки починаються на цифру 6 і можуть мати 13, 16 або 19 цифр.

Чому різну кількість цифр в номерах карт?

clip_image001Різна кількість цифр на платіжних картах обумовлена тим, що вони випускаються на підставі раніше відкритої платіжної картки з номером в 16 цифр. Такі карти можуть визначати підпрограму або спеціальний напрям, в якому вони використовуються. Платіжні картки з 13-значним номером – це давні карткові програми, які розраховані на певні окремі регіони.

Різні цифри на карті позначають у своєму роді код, значення якого зашифровано цифрами. Кожна цифра на платіжній картці має своє позначення. Перша цифра позначає приналежність карти до певної системи банку. Перші шість цифр позначають найменування платіжної системи, яка випустила дану картку. Іншими словами такі цифри можна назвати банківським ідентифікатором. Такі цифри привласнюються банком під конкретний картковий тип виплат.

Сьома і восьма цифри на платіжній картці означає код продукту або програми, в рамках якої випущена карта. Інші цифри на платіжній картці вважаються результатом математичного алгоритму. Остання цифра платіжної картки вважається перевірочним числом, яке утворюється в результаті спеціальних математичних операцій з іншими цифрами або зображеннями на карті. Дуже часто такі операції в математичних прорахунках генеруються криптографічним алгоритмом, який абсолютно виключає ручний підбір цифр.

Найбільш популярні платіжні системи Mastercard і VISA на титульній стороні платіжних карт вибивають або прописують 16 цифр. Дуже часто останні десять цифр на платіжній картці формуються для персоналізації карти, і можуть мати різні характеристики, які задаються співробітниками банку. До таких характеристик варто віднести ознаки валюти, номер філії, місце розташування випуску карти, відсутність або присутність спеціального електронного чіпа. Варто відзначити, що будь-який номер на платіжній картці вважається унікальним і не випадковим.

Виходячи з цього, можна стверджувати, що номер на платіжній картці вважається важливою інформаційною частиною будь-якої банківської системи. За рахунок номера можна без проблем ідентифікувати карту під час оплати нею будь-якого виду товару в магазині або супермаркеті. Даний номер на платіжній картці необхідний для оплати за допомогою Інтернету або прив’язки карти до інших платіжних систем, наприклад PayPal.

Сучасні технології дозволяють розраховувати унікальні номери на платіжних картах. Для протистояння такому підбору цифр співробітниками банківських систем були передбачені додаткові поля, за рахунок яких можна дізнатися чи дійсно дана людина є справжнім власником карти. На таких полях вказується термін дії картки, прізвище та ім’я власники, а також пін-код та інші додаткові коди.

Чи можливо за номером кредитної картки дізнатися власника?

Більшість людей вважає, що при втраті карти інша людина нею скористатися не зможе. Це не так. Сьогодні можна без пін-коду зняти з платіжної картки всі гроші. Також знаючи останні чотири цифри карти можна оплатити будь-який товар за допомогою Інтернету. Сьогодні доступна послуга перекидання коштів з картки на картку. Знаючи останні цифри знайденої карти можна швидко перекинути всі гроші на інший рахунок. Тому, при втраті карти її потрібно негайно заблокувати, оскільки зняття грошей з рахунку іншими особами може спричинити серйозні фінансові втрати власника карти. Особливо важко це в тому випадку, якщо на карті була велика сума грошей. Найкраще ніколи не втрачати такі речі і нікому не показувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?