Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що означає принцип нульової відповідальності для власників платіжних карт.

З 1 серпня 2016 року платіжна система Visa запровадить в Україні принцип нульової відповідальності для власників її карт. Як ви оцінюєте це нововведення? Які його наслідки для банків і їх клієнтів?  Думка експертів.

Начальник департаменту бізнесу платіжних карток ПАТ «АКБ« КОНКОРД   »

Зміст даного нововведення в тому, що клієнт не несе відповідальності за крадіжку грошей з його карти, якщо вона відбулася без його сприяння.

Відповідно, банком має бути проведено розслідування, за результатами якого і буде прийматися рішення: відшкодовувати клієнту вкрадені кошти чи ні.

Якщо раніше банки в деяких випадках могли не відшкодовувати клієнту фінансові втрати, то тепер навряд чи це можливо, тому що підхід став набагато суворіше.

Тепер, якщо немає доказів, що клієнти самі спровокували крадіжку своїми діями або бездіяльністю, банки зобов’язані власним коштом повертати клієнтам кошти, вкрадені з їх карт шахраями.

Visa дає банкам термін підготуватися до даного нововведення, вивчити свої вимоги і можливі санкції за порушення.

Директор департаменту карткового бізнесу ПАТ « Кредобанк   »

Ініціатива Visa, безумовно, є цікавою з точки зору популяризації карткових розрахунків. Однак при її впровадженні необхідно враховувати особливості банківського сектора кожної конкретної країни, інститутів і механізмів його регулювання, ступінь суспільного розвитку країни та інші подібні фактори.

Якщо не врахувати ці особливості і пов’язані ризики, подібна ініціатива цілком може спровокувати різку активізацію карткового шахрайства, підвищення витрат банків на боротьбу з ним і викликане цим підвищення вартості відповідних банківських послуг.

В цьому випадку вельми вірогідним видається погіршення умов користування картковими продуктами для сумлінних клієнтів за рахунок мимовільного створення режиму «найбільшого сприяння» для клієнтів, які не дотримуються елементарних правил безпеки при користуванні картами або ж є звичайними шахраями.

Член наглядової ради ВАТ КБ « Глобус   »

Вважаю, що це нововведення стане черговим серйозним випробуванням для українських банків, наслідком якого стануть суттєві збитки. Наслідком впровадження можливості завжди повернути гроші стане втрата клієнтами пильності, що неминуче призведе до зростання шахрайських операцій. Можливо, цей принцип добре себе зарекомендував в США, але для України його введення, на мій погляд, передчасне.

Прес-служба UniCredit Bank.

Платіжна система заявила про принцип нульової відповідальності для власників своїх карток недавно, і поки що процедури, як це на практиці буде відбуватися, немає. Але банки і зараз повертають клієнтам їхні кошти, якщо розслідування довело, що кошти з рахунку клієнта були вкрадені шахраями.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?