Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що можна застрахувати в квартирі?

«Для клієнта є кілька підходів до страхування майна. Можна застрахувати повністю все, що є в квартирі від цілого набору ризиків, а можна вибірково застрахувати тільки ремонт, меблі, техніку і так далі, і від обраних ризиків.

Поліс можна оформити як з оцінкою та переписом всього застрахованого майна, так і без перепису, просто визначивши страхову суму і принцип її розподілу на категорії застрахованого майна. Наприклад, за першим варіантом, якщо людина бажає застрахувати все своє майно – все, що перебувати в квартирі ремонт, меблі, техніку, то проводиться опис майна, його оцінка на базі якої розраховується вартість поліса. Тариф у такому випадку буде становити, наприклад 0,28% відсотка від страхової суми. Таким чином, при загальній сумі в 800 тис., страховий внесок складе близько 2 тис грн на рік.

Можна застрахувати повністю все, що є в квартирі від цілого набору ризиків, а можна вибірково застрахувати тільки ремонт, меблі, техніку і так далі, і від обраних ризиків.

bigЯкщо клієнт обирає другий варіант і набуває поліс зі страховою сумою, наприклад, в 200 тис. грн, то при страховій події відшкодування буде розподілено у співвідношенні 50/25/25. Тобто, до 100 тис. грн. відшкодування він отримає за пошкодження конструктиву (голі стіни), до 50 тис. грн. – Ремонт і ще 50 тис. грн. – Меблі, техніка. Вартість страховки в такому випадку складе близько 600 грн. на рік.

Такий формат страхування майна зазвичай вибирають для страхування заміської або заставної нерухомості і майна. Але часто для заставного майна клієнти використовують мінімальний пакет, страхуючи тільки конструктив і включаючи мінімумів ризиків (від пожежі, стихійних лих, крадіжки, аварій), відповідно ціна такої страховки при страховій сумі 800 тис грн. буде близько 800 грн.

Коли трапляється страхова подія по майну, обов’язковий виклик компетентних органів. Наприклад, при крадіжці – компетентним органом є міліція, при затопленні – ЖЕК, вони повинні видати відповідні документи. Крім компетентних органів також приїжджає представник страхової компанії, який робить опис майна, яке постраждало і калькуляцію відшкодування (грунтується на середньоринкової вартості аналогічного ремонту, меблів, техніки) і відправляє компанії.

Для оформлення страховки потрібно надати паспорт, ідентифікаційний код, а для отримання відшкодування також документ, що підтверджує майновий інтерес до цієї квартирі (право власності на квартиру) ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?