Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що можна купити в ліквідованих банків?

Коли банк ліквідується, на спеціально організованих банківських торгах розпродається все майно, яке перебуває на балансі фінустанови: квартири, автомобілі, земельні ділянки, цінні папери. У нашому матеріалі ми розповімо Вам про те, що і за якою ціною можна купити у такого банку, і як швидко оформити заявку на покупку онлайн.
Загальна вартість активів 27 банків, які станом на сьогодні перебували на стадії ліквідації, становить понад 15,2 млрд. грн. При цьому, балансова вартість активів (без урахування резервів) становить 83400 млн. грн. Таким чином, ставлення оціночної вартості до балансової вартості (без урахування резервів) активів цих банків становить 18,3%.
Для того, щоб клієнтам, придбати майно ліквідованого банку, було більш зручно ознайомлюватися з існуючими пропозиціями, Фонд гарантування вкладів запустив пілотну версію інформаційного порталу torgi.fg.gov.ua.
Зараз на ньому розміщена інформація про активи неплатоспроможних банків, що підлягають продажу, з детальною характеристикою і їх початкової вартості. Як минулого тижня при зустрічі з журналістами розповіли у Фонді, запуск фінальної версії ресурсу буде здійснений вже незабаром – 3 березня.
Зараз на порталі знаходиться інформація про всіх, пропонованих на продаж, активах. Так, у рубриці «Нерухомість» потенційний покупець може подати заявку на участь у торгах з продажу виробничої (7 лотів), житловий (61 лот) та комерційної (150 лотів) нерухомості.
Відкриваємо, наприклад, вкладку з пропозицією житлової нерухомості . Зліва бачимо інструменти для фільтрації пропозицій: можна вибрати стартову ціну, банку-продавця, місцезнаходження, наявність води, газу, електрики, вид нерухомості, квадратуру приміщення, кількість кімнат і поверх.
Праворуч розміщено перелік пропонованих на продаж об’єктів. Як бачимо, на сьогодні на сайті присутні пропозиції з продажу нерухомості зі стартовою ціною від 104 820 грн. до 514 176 грн. від таких установ, як Брокбізнесбанк, Банк Таврика, Ерде Банк, банк Даніель, АКБ Банк і Реал Банк.

clip_image001

У каталозі транспортних засобів зараз є пропозиції з продажу вантажного (6), вантажно-пасажирського (13), інкасаційного (12) і легкового (212) транспорту. Відкривши, наприклад, вкладку інкасаційного транспорту, бачимо пропозиції вартістю від 52 662 до 258 251 грн. від Брокбізнесбанку, банку Даніель і банку Меркурій. За допомогою фільтра можна вибрати область, місцезнаходження, марку, модель, рік випуску, тип палива, технічний стан, обсяг мотора, пробіг та інші бажані характеристики.

clip_image002

У розділі «Земля» можна підібрати собі земельну ділянку із заставного майна ліквідованого банку. Повзунок ціни інформує нас про те, що зараз є пропозиції зі стартовою ціною від 13 561 до 118 416 грн. від Брокбізнесбанку, банку Даніель, АКБ Банку, банку Форум, Легбанку і Реал Банку. Можна підібрати місцезнаходження і характеристики і подати заявку на участь у торгах.

clip_image003

У рубриці «Цінні папери» знайдете зараз іменні акції стартовою вартістю від 4124 до 754502 грн. Тут, наприклад, є Прості іменні акції ПрАТ "Перше всеукраїнське бюро кредитних історій" вартістю 156 тис. грн. і ПАЙ ТОВ "ФАРМА АЛЬЯНС" за стартовою ціною 3625 тис. грн.

clip_image004

На цьому ж сайті можна подати заявку на покупку банкоматів (664), кіосків самообслуговування (118), терміналів (1203) та іншого банківського обладнання (3923).
Станом на 11 лютого 2015 Фондом гарантування було акредитовано 25 організацій, які пройшли конкурсний відбір за напрямом «Організація торгів». На сьогодні дев’ять неплатоспроможних банків вже здійснюють продаж майна через відповідні біржі. Сума коштів, вилучених від продажу такого майна, становить зараз 118 млн. грн.
Зокрема, 10 лютого 2015 в приміщенні Київської торгово-промислової палати в м.Києві відбувся аукціон з продажу автотранспорту, який значився на балансі Брокбізнесбанку. За підсумками торгів було реалізовано 91 лот на загальну суму 12 409,9 тис. грн., початкова ціна продажу яких становила 8 183,6 тис. грн. Таким чином, вартість зазначених лотів в результаті проведеного аукціону зросла на 51,6%.
Отримані кошти від продажів спрямовуються на задоволення вимог кредиторів неплатоспроможних банків в черговості, передбаченої частиною першою статті 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?