Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що може банк забрати у боржника?

Всі ми знаємо, що до майна, яке підлягає конфіскації у разі невиконання позичальником зобов’язань за кредитним договором, відноситься квартира і автомобіль. Але виявляється, що недобросовісний клієнт може позбутися одягу, взуття, посуду і навіть білизни. Про те, що можуть забрати у боржника, читайте в нашому матеріалі.

З одного боку, вилучити таке майно, як одяг, книги, твори мистецтва – дуже складно. Адже жодних доказів того, що це майно належить саме позичальникові, не існує. «Як правило, виявити права можна тільки на те майно, яке зареєстроване або підлягає державній реєстрації», – стверджує голова Всеукраїнської громадської організації “Українська палата арбітражних керуючих” Анатолій Родзинський.
Здавалося б, все зрозуміло. Костюми, сукні, дорогі меблі і посуд можна залишити собі. Але, тим не менше, ці речі також підлягають конфіскації, і не тільки в Україні. Так, наприклад, в Росії минулого тижня у мешканки Астрахані за несплату боргів судові пристави заарештували DVD-плейер, спліт-систему, електрочайник, дві шафи, картину «Природа» і баян смарагдового кольору.
Чи можливе таке в Україні? Яке майно банк має право конфіскувати?
 «Банк не займається вилученням та конфіскацією майна – ці дії виконують працівники Державної виконавчої служби в рамках виконавчого провадження, яке відкривається на підставі рішення суду про стягнення заборгованості, що вступило в законну силу, – уточнює директор департаменту konfiskat_450x348.jpg.aspxреструктуризації та стягнення ПАТ «Кредобанк» Роман Позняков .
При виконанні своїх зобов’язань позичальник відповідає всім належним йому на правах власності майном (рухомим і нерухомим). Якщо в рамках кредитної угоди передбачено заставу, банк у першу чергу звертає стягнення на предмет застави відповідно до умов угоди ».
Водночас є вичерпний перелік майна, яке, згідно із законодавством, поверненню не підлягає.
«Зокрема, не можна вилучати носимі речі та предмети домашнього вжитку, необхідні боржникові і особам, які перебувають на його утриманні», – розповідає Роман Позняків.

Експерт виділяє головні речі і конкретну їх кількість, яка залишиться у позичальника незалежно від його боргів:

  • одяг – у розрахунку на кожну людину: одне літнє або осіннє пальто, одне зимове пальто або кожух, один зимовий костюм (для жінок – два зимових плаття), один літній костюм (для жінок – два літніх плаття), головні убори по одному на кожний сезон. Для жінок, крім того, дві літні хустки, одна тепла хустка (або шаль) та інший одяг, зношений більш ніж на 50 відсотків;
  • взуття – по одній парі літнього, осіннього, зимового та інше взуття, зношений більш ніж на 50 відсотків;
  • білизна – по дві зміни на кожну особу;
  • постільні приналежності (матрац, подушка, два простирадла, дві наволочки, ковдра) і два особистих рушники на кожну особу;
  • необхідний кухонний посуд;
  • один холодильник на сім’ю;
  • меблі – по одному ліжку та стільцю на кожну особу, один стіл, одна шафа на сім’ю (крім меблевих гарнітурів, на які може бути звернено стягнення).

dogovor_kreditovanie_470x319.jpg.aspxЩо ж, як бачимо, якщо суд прийме рішення про конфіскацію майна, позичальникові залишать тільки найнеобхідніше: 1-2 костюми і по парі взуття на кожен сезон, дві зміни білизни на кожну особу, інший одяг, яка вже встигла зноситися, а також посуд , деякі меблі та постільні речі.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?