Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що краще: фіксована або плаваюча ставка?

Кожна програма кредитування відрізняється такими параметрами, як термін кредитування, сума позики, розмір початкового внеску і т.д. Якщо з цими величинами все більш-менш зрозуміло, то давайте поговоримо про такий важливий аспект як процентна ставка, яка пропонується банками в двох варіантах – фіксована і плаваюча. Однак яку краще вибрати: стабільну або гнучку?

Думка більшості
Позичальникам непросто розібратися в такому тонкому питанні. З цієї причини clip_image001більшість вибирають фіксовану процентну ставку. За таких умов позичальник впевнений в завтрашньому дні: щоб не трапилось, розмір переплати не зміниться. До плаваючою ж ставки багато хто ставиться з великою не довірою, очікуючи чергового підступу. Однак саме фінансово грамотні люди нерідко вибирають другий варіант. Вони не бояться нестабільності на ринку і знають, наскільки вигідний даний продукт.
Копаємо глибше
Для того щоб не виникало плутанини з процентними ставками розглянемо їх детальніше.

· Фіксована процентна ставка являє собою систему нарахування відсотків, розмір яких не змінюється протягом усього терміну.

· Плаваюча ж ставка може змінюватися в залежності від певного ринкового показника. Складається вона з 2 частин: базового відсотка, а також плаваючого індексу. Додавання даних величин і роблять підсумкову ставку плаваючою. Коли індекс підвищується, то і сумарний відсоток збільшується. А якщо знижується, то це відмінний привід заощадити на переплаті. Багато банків встановлюють кордон ставок, вище якої вони не збільшать відсотки за жодних обставин.

Змінні величини
Змінні банківські величини можуть бути різними. Наприклад, Libоr, Euribоr, MоsPrime та інші. Найпопулярнішою є ставка Libоr, яка розраховується за семи світових валют. Цей показник фіксується на певні періоди, але не більше, ніж на рік. В основному використовується піврічний показник. Приміром, якщо Ваш банк використовує показник – Libor 6 місяців, то це означає, що зміна відсотка за іпотекою буде відбуватися раз на 2 роки.

Фіксована або плаваюча

Кожен позичальник сам вирішує, яку ставку краще вибрати. Короткострокові кредити краще виплачувати за плаваючою ставкою. Так як в цьому випадку передбачені більш низькі відсотки. Однак Ви можете багато чого втратити, якщо змінний індекс різко виросте. В таких випадках краще рефінансувати свій кредит або закрити його достроково. Зате якщо індекс опуститися, платити по кредиту необхідно буде набагато менше. Фіксована ставка більше підійде для іпотечних кредитів, ніж для споживчих. Банк, щоб убезпечити себе, фіксовані ставки підвищує до максимально можливого рівня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?