Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що чекає гривню у 2015 році?

Днями Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що середній курс при розрахунку державного бюджету на 2015 рік становить 17 гривень за долар. Але чи є дана цифра «межею»?
Протягом року гривня девальвувала в 2 рази. І якщо на початку 2014 паніку викликала перспектива подорожчання долара до 11 гривень, то зараз українці досить спокійно міркують про те, що швидше за все в початку 2015 року американська валюта буде коштувати 20-25 гривень.
Ситуація різко змінюється, і прогнози на 2015 рік, зроблені аналітиками в листопаді, вже встигли стати неактуальними. Ніхто з експертів не поспішає говорити про зміцнення національної валюти. Навпаки, всі розуміють, що чергова просадка не за горами.

clip_image002

«Поки українська гривня до долара США знаходиться в слабкому становищі, ця тенденція сильна, вона збережеться в силі як мінімум до завершення другого кварталу 2015 року. Далі багато залежатиме від стану справ в українській економіці та її потреби в позиковому капіталі. Поки ЄС буде прораховувати кредитні варіанти і власні можливості, Україні доведеться потроху продавати свої активи – першими з молотка підуть гірничодобувні і сталеливарні підприємства, – стверджує старший аналітик Альпарі Анна Бодрова.
– Зрештою картина виявиться малорадостною: і кредитів на потрібні суми не знайдеться, і внутрішніх потужностей залишиться мало. Це негативно для гривні і передбачає чергове просідання до 35-50% на додаток до вже наявної девальвації. Середні очікування по долару США на 2015 рік – 17-30 гривень / USD. »
На ситуацію з курсом гривні впливає багато різних факторів. Один з них – очікування чергового траншу від МВФ. Його чекали до Нового року, тепер уже говорять про січень. Подібні відстрочки тягнуть національну валюту вниз. До того ж, важливими є подальші стратегічні рішення НБУ. Так, наприклад, експерти стверджують, що у випадку, якщо регулятор зобов’яже банки збільшити резерви в гривні, на ринку стане менше національної валюти, і її курс буде рости.
Ну і, звичайно ж, важливим для ринку є психологічний фактор. Адже девальваційні очікування стимулюють девальвацію.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?