Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що чекає банківську систему в 2017 році

Закриється ще 20 банків. Ринок окупують держбанки і іноземці. У Привата з’являться конкуренти. Кредитні ставки почнуть падати. Це і багато іншого чекає банківський ринок в найближчому майбутньому. Екс-заступник голови Нацбанку Владислав Рашкован опублікував на своїй сторінці в Facebook прогноз розвитку банківської системи в 2017 році. Ось вибрав найцікавіше.

Кількість банків на кінець року буде не більше 75-80 проти 95 зараз. Частина невеликих банків буде закрита через недокапіталізацію, частина заморожених банків самоліквідується, інші об’єднаються. Максимум 5-6 угод злиття банків у другій половині року. Це якщо домовляться власники.


Частка найбільших 20 банків збільшиться до 92-93% всіх активів, частка другої групи локальних банків зменшиться до 2-2.5%. Частка іноземних і державних банків (з урахуванням націоналізованого Привату) буде і далі зростати (до 82-85%), а локальних і російських – знижуватися. Нових іноземних банків не буде, але угоди купівлі активів банків триватимуть (в основному в рамках стратегії виходу російських банків).

Активи банківської системи на кінець року складуть 1.5-1.6 трлн грн. Середні ставки по кредитах на рік у гривні корпоративним клієнтам до початку осені 2017 року становитимуть 13-15% при очікуваній на кінець 2017 року інфляції на рівні 8-9%. Подальше зниження ставок по кредитах буде вже залежати не від облікової ставки НБУ , очікуваної інфляції або вартості ресурсів, а від комплексу законопроектів щодо захисту прав кредиторів, які повинен прийняти парламент.

Без зниження величини кредитного ризику ставка по кредитуванню для кращих клієнтів падати нижче 13-15% не буде. При цьому депозитні ставки в гривні на рік впадуть нижче 10% при зростанні депозитної бази, як фізосіб, так і юросіб.

Кредитування буде розвиватися точково, не масово, незважаючи на наявність ліквідності у банків. Сільське господарство, торгівля, передекспортне фінансування – область зростання в 2017. У рітейлі будуть рости споживче кредитування, в.ч. через картки, трохи автокредитування. Не варто очікувати значного збільшення іпотечного кредитування – максимум 1-1.3 млрд. грн. нових кредитів.

Перехід Привату в держвласність буде стимулювати міграцію клієнтів в інші банки, в основному в топ-20 ( Ощадбанк , Ексім, Укргаз, Райффайзен , Укрсоц, Альфа, Укрсиб, ОТП, ПУМБ , Кредит Агріколь, Прокредит, Сіті), але можуть також підтягнутися вгору за активами і більш дрібні банки (Схід, Тас, МІБ , Правекс).

З технологічного боку банки все так же не особливо ефективно розвиватимуть цифрові канали продажів і відводити клієнтські транзакційні операції з відділень. Будуть Фінтех кулібіни, які намагатимуться створити аналог Приват24, щоб поконкурувати за клієнтів Привату. Технологічно це складно, але можливо.

Так, і за результатами року я очікую прибуток в платоспроможних банках, в т.ч. за рахунок збільшення операційного доходу, зниження витрат, хоча резерви все ще будуть рости в рамках постанови 351 про кредитні ризики.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?