Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що буде з курсом євро найближчим часом

Сьогодні завершилися тривалі переговори між урядом Греції та міжнародними кредиторами з приводу врегулювання боргової кризи країни. Лідери країн ЄС за результатами саміту, який тривав майже 17 годин, прийняли компромісне рішення, завдяки якому Греція залишиться в єврозоні.

Кредитори відмовилися списувати Греції борги, але в цілому, уряд Алексіса Ціпрас домігся свого. Країні затвердять реструктуризацію заборгованості і нададуть новий кредит на 3 роки в розмірі до 86 мільярдів євро , якщо Греція в перебігу декількох днів проведе низку законодавчих змін щодо реформ пенсійної системи, ринку праці і продовольства.

image«Ми вели жорстку боротьбу, ми боролися до кінця за краще угоду, яка дасть країні стати на ноги. Рішення зберігає Греції умови фінансової стабільності, в ньому є умови відновлення економіки. Його реалізація буде важкою. Заходи неминуче створять кризові тенденції. Однак пакет розвитку, реструктуризація боргу і фінансування на найближчі три роки створять у інвесторів відчуття, що вихід Греції з єврозони залишився в минулому.

Валютний ринок на початку дня відреагував на новини з Греції зростанням пари EUR / USD, але оприлюднені пізніше подробиці угоди поступово призвели до зниження курсу євро. Все це пов’язано з тим, що на ринку зберігається якась невизначеність з приводу ймовірності проведення реальних реформ в Греції. Як відомо, на референдумі, який відбувся раніше, більше 60% греків проголосували проти заходів жорсткої економії в країні.

Сьогоднішня угода між ЄС і Грецією – напівзахід, поки не закрила жодну з проблем, але дає шанс на їх вирішення. Відзначимо, що категорично не вигідний обвал євро при виході Греції з ЄС для інших провідних світових гравцеві та США. Знецінення євро – шлях до подорожчання американських товарів в Європі, в чому вкрай не зацікавлені американці. За деякою інформацією, саме їх втручання зробило більш поступливими обидві сторони грецької кризи.

Схоже, як проміжне рішення розцінюють укладену угоду, і провідні світові валютні гравці і брокери на фондовому ринку. Після недовгої ейфорії з приводу укладення домовленостей між Грецією та ЄС, яка призвела до зростання євро до долара, пішло подальше падіння євро до рівня 1.1044-1.1046 на 16:30 за київським часом.

clip_image002

Динаміка EUR / USD за 12-13 липня 2015. Графік forexpf.ru

Хиткість домовленостей і така поведінка євро має наступні мотиви:

Угода дуже жорстка, в порівнянні з обговорюваними раніше варіантами і навряд чи буде затвердженою парламентом Греції, а значить – вона може бути не виконана.

Боячись наростаючих проблем в країнах ЄС, і розуміючи, що часто їх поведінка нагадує лебедя, рака і щуку з відомої байки, деякі великі гравці скористалися короткочасним зміцненням євро на повідомленні про невихід Греції з єврозони і продають євро. Більшість гравців на міжнародному валютному ринку розуміють, що дана угода – тільки віха в переговорах і реальні проблеми ще не вирішені. А значить, торг між кредиторами і Грецією триває, як б не запевняли публіку в зворотному політики. Тому зараз так активно працюють найбільші світові спекулянти, що грають на зниження курсу євро.

У найближчі два-три тижні варто очікувати подальших стрибків курсу євро в дуже широкому діапазоні: 1,06-1,13 долара за євро і постійні спекулятивні атаки на євро в весь цей період.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?