Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що буде з курсом гривні на початку 2017 року.

Долар на міжбанку торгується вище 27 грн / $, готівковий ринок тягнеться до 28. Різке зростання курсу почалось 26 грудня – за цей час гривня втратила в ціні 82 копійки.

НБУ двічі намагався збити ажіотаж аукціонами з продажу валюти. Один з них (в середу, 28 грудня на 100 млн доларів) став рекордним за обсягами за останні два роки. Але гривні це не допомогло.


Які наші курсові перспективи в найближчі місяці? У минулому році ситуація з курсом в січні і лютому була такою:

Дані: «Мінфін»

Рік починався з 24,05 грн / $, але буквально за 2 місяці долар зміцнився більш ніж на 3 гривні. Навесні курс відкотився до 25. Але питання залишається актуальним. Чи побачить Україна чергові курсові рекорди в січні і в лютому 2017 року?

З питанням звернулись до провідних українських аналітиків та економістів. Ми попросили їх назвати приблизний діапазон курсу гривні станом на кінець лютого наступного року. Вийшов такий консенсус-прогноз:

компанія

Прогноз по курсу, грн /$

середнє

фонд Блейзера

27 – 28

27,5

центр Разумкова

28

28

Concorde Capital

27,5 – 28

27,75

CASE-Україна

27

27

Центр перспективних досліджень

27

27

Експерт-Рейтинг

27 – 27,85

27,425

ICU

27

27

Консенсус-прогноз

27,38

27,38 грн / $ – цілком реалістична цифра. До бюджету на наступний рік уряд заклав курс в 27,2 грн / $. Тобто підходити до цього показника ринок почне вже зараз.

Крім самих цифр, ми попросили експертів розповісти, які чинники будуть впливати на валютні ринок в перші місяці 2017 року.

Директор економічних програм Центру ім. Разумкова

28 грн / $

У найближчий місяць визначальний вплив матиме внутрішній фактор. Тобто додаткові бюджетні виплати – попереджувальні пенсії і нова мінімальна зарплата плюс тривалі свята. Це буде тиснути на гривню в бік девальвації. Зовнішній фактор – невизначеність нашої співпраці з МВФ, хоч і наш центробанк каже, що з цим у нас все добре. Через це до кінця лютого курс з нинішніх «близько 27» вийде на рівень 28 грн / $. Після цього ми побачимо деякий відкіт і гривня знову зміцниться до 27.

Глава аналітичного департаменту Concorde Capital

27,5 – 28 грн / $

Треба сказати, що в перспективі до кінця року простіше щось прогнозувати, чим до кінця лютого. Тому що, як показує досвід останніх років, лютий – дуже небезпечний місяць для гривні. В останні два роки в цьому місяці курс піддавався серйозному тиску. Цей рік не буде винятком. З позитивних моментів, швидше за все в кінці січня-початку лютого ми отримаємо транш МВФ. Всі передумови для цього є.

Це може пом’якшити «лютневий тренд», хоча і уникнути його повністю не вдасться. Він пов’язаний із сезонними проблемами в нашому торговому балансі. У всьому світі в цей час переукладаються експортні контракти. Якщо говорити про наш ринок, то це сталь і руда. Тому не можна забувати і про таке явище, як китайський Новий рік, коли китайці відпочивають майже цілий тиждень. Це теж сильно впливає на економічну активність.

Директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна

27 грн / $

Основний фактор – це тиск з боку торгового дефіциту. Але різких стрибків не передбачається. Те, що відбувається з курсом зараз переважно викликане бюджетними витратами. У цьому грудні передбачено близько 160 млрд гривень урядових виплат. Це більш ніж в два рази перевищує витрати звичайних місяців, і я так розумію, що частина цих грошей вже пішла на ринки.

Думаю, волатильність продовжиться і в січні. У нас в країні взагалі початок і кінець року відрізняються своєю нестабільністю, тому що виникає досить серйозний торговий дефіцит, пов’язаний з енергетичними справами. Горезвісна лютнева девальвація в останні два роки пояснюється знову ж бюджетними діями, коли ринок наповнювали додатковою ліквідністю, що давило на курс. Але якщо ми отримаємо кредит МВФ, то є всі шанси, що сильної лютневої волатильності в цьому році не буде.

Економіст Міжнародного центру перспективних досліджень

27 грн / $

Ми не очікуємо якогось значного ослаблення або зміцнення гривні. Посилення позицій можливо тільки після закінчення опалювального сезону. А в цей період, швидше за все, курс буде ближче до того, що ми бачимо зараз або трохи вище.

Зараз ринок працює з великою кількістю імпортних контрактів, що вимагає додаткової валюти. Це підняло курс в останні дні. На початку року на курс буде додатково тиснути фактор свят. Так відбувається завжди: ділова активність відновлюється ближче до лютого, що забезпечує додаткові коливання курсу.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?