Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що буде з гривнею у разі технічного дефолту.

Міністр фінансів України Наталія Яресько послідовно продовжує проводити просвітницьку роботу серед громадян щодо можливого технічного дефолту країни. За її словами, на гривню часткова неплатоспроможність України не просто ніяк не вплине, а, навпаки, ще й зробить благотворний вплив – тому значення технічного дефолту для країни переоцінювати не варто.

«На мій погляд, з економічної арифметики, не повинно бути будь-якого негативного впливу на гривню. – Розповідає Яресько – Якраз, якщо говорити арифметично, гроші, валюта , яка мала б бути використана на платежі, вийшла б з країни, а з призупиненням платежів вона залишається в країні, арифметично це для гривні навіть краще ».

imageЩоб зрозуміти, наскільки слова міністра близькі до правди, ми звернулися за коментарями до експертів-економістів і банкірів з простим питанням: які чинники будуть впливати на курс гривні, у випадку, якщо Україна все ж оголосить дефолт. І, як не дивно, цього разу думки уряду і представників бізнесу практично повністю співпали.

В цілому експерти зійшлися на думці, що нічого страшного таке явище як технічних дефолт для України не представляє. Більше того, відсутність необхідності виплачувати борги зовнішнім кредиторам найближчим часом тільки зменшить тиск на ринок, оскільки потреба у валюті істотно скоротиться. Втім погіршити ситуацію може паніка населення, необізнаного про наслідки технічного дефолту.

Коментує головний економіст Альфа-Банку Україна:

По суті, оголошення України дефолту за зовнішніми зобов’язаннями не вплине негативно на валютний баланс держави. Приплив приватного капіталу і так практично не відбувається, тому переживати з приводу масового закриття лімітів зовнішніх приватних кредиторів та інвесторів на Україні не доводиться (так як вони в цілому вже закриті). При цьому держава буде і далі отримувати кредити від міжнародних фінансових організацій, тоді як витрати на обслуговування державного боргу істотно скоротяться, тобто прискориться збільшення золотовалютних резервів.

Відповідно, з раціональної точки зору дефолт не повинен привести до проблем на валютному ринку.

Однак дуже важливо пам’ятати про те, що дана подія може викликати панічні настрої всередині України.

Навіть саме слово «дефолт» в українському суспільстві давно асоціюється з ірраціональним страхом якогось «суперкризи».

У цьому зв’язку хочеться нагадати, що Україна зараз усвідомлено використовує загрозу дефолту як інструмент переговорів з кредиторами (адже від них очікується непросте рішення про списання частини боргу), але не збирається займати неконструктивну позицію з відмовою від боргів в принципі. Важливо розуміти, що дефолт і реструктуризація боргів є наслідком макроекономічних проблем, а не їх причиною. Тому в страху дефолту українці насправді ірраціонально бояться тієї кризи, яка вже відбулась.

Коментує голова правління Кредобанку :

Якщо не робити з «мухи слона», то технічний дефолт не повинен значно вплинути на попит і пропозицію валюти, а значить, і на її курс. Якщо прибрати галас навколо лякаючого терміна, що станеться насправді конкретно у випадку України? Міжнародні рейтингові агентства присвоять України рейтинг «вибірковий дефолт» і в той же день подадуть заявку в свої рейтингові комітети, щоб присвоїти їй навіть вищий рейтинг, ніж зараз. Це буде відображенням зменшення навантаження по виплату зовнішніх боргів після їх реструктуризації.

Простіше кажучи, в Україні залишатиметься більше валюти. Важливий елемент – продовження співпраці з МВФ та підтримка західних партнерів. Якщо все це залишиться, економічних причин для девальвації бути не повинно.

Наскільки суттєво панічний настрій населення відобразиться на курсі гривні в разі оголошення технічного дефолту в Україні? Я не соціолог, але думаю що після всіх тих новин, які українці вже пережили за останні півтора року, новина про технічний дефолт не повинна убити нас наповал. Мені здається, паніку у нас може викликати хіба що висадка бойового десанту марсіан …

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?