Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що буде з банкінгом «Приват24» Приватбанку

Після націоналізації найбільшого банку країни багатьох хвилює, що буде з одним з його активів – IT-системою і, зокрема, з онлайн-банкінгом «Приват24», який тепер належить державі. Редакція AIN.UA поспілкувалася з Олександром Витязем, заступником голови правління і керівником Центру електронного бізнесу « Приватбанку ». Ось ключові тези.

Передісторія

Програмне забезпечення, особливого такої великої фінансової установи, – це дуже складна система. Одним з її основних компонентів є хмарна операційна система Corezoid. Згідно інформації на сайті «ПриватБанку», її ідея зародилася в 2005 році, а «представили світу» її 13 травня 2015 року на конференції Finovate в Каліфорнії. На сайті установи також повідомлялося, що «ПриватБанк» є інвестором Corezoid.


Над проектом працює команда , яка також займає посади в українському банку. Так, засновник CEO Corezoid Олександр Витязь є заступником голови правління «ПриватБанку» і керівником Центру електронного бізнесу. Згідно з інформацією на сайті проекту, юридична особа, яка володіє Corezoid – корпорація Middleware Inc., яка була зареєстровано 4 серпня 2014 року в США, в штаті Делавер.

Кому належить Сorezoid

Компанія Middleware не належить «ПриватБанку», так само як компанії Amazon, Google та інші IT-компанії. «Приват24» побудований на Amazon, Corezoid, мовою Erlang, Linux, API VISA / MC, Google: reCapcha, Analytics, Cloud Machine Learning і сотнях інших хмарних сервісів.

Corezoid – незалежна американська хостінг компанія, яка продовжує роботу і просуває свій продукт на глобальному ринку.

У «Приватбанку» є аккаунт в Сorezoid і всі процеси (алгоритми) всередині цього аккаунта є власністю банку.

Співпраця з Middleware

Як буде продовжуватися співпраця – вирішувати «ПриватБанку». Middleware відкритий для співпраці і сертифікований Amazon для фінансових організацій, що підтверджено Amazon Financial Services Partner Solutions .

Corezoid – це хмарний process engine (хостинг процесів), який дозволяє швидко будувати і масштабувати проекти і продукти будь-якої складності. Це інструмент розробки, а не банківський продукт.

Використання Corezoid не тільки оптимізує IТ-бюджет, але на порядок прискорює створення / модифікацію продуктів і послуг, спрощено кажучи, дозволяє «забути» про IТ і сфокусуватися на профільному бізнесі.

У нас в країні все більше державних банків. IТ в них, м’яко кажучи, досить архаїчні і фрагментовані. Я б усіх пересадив на єдину платформу (банкіри тільки спасибі скажуть), і за рік модернізував весь держсектор до сверхмірового рівня .

Зараз діє старий контракт з дуже оптовими цінами для «ПриватБанку». Економічної необхідності його переукладати немає, але треба розуміти, що якщо рахунки за хостинг вчасно не оплачені, то все вимкнеться автоматично.

IT-команда Привату

Всі залишаються на своїх місцях до розпорядження (якщо воно буде).

Всі вони (співробітники IT-департаменту – ред.) вільні думаючі люди з величезним досвідом і авторитетом в індустрії: яким варто підняти руку – і ти вже на новій роботі. Насправді все вже отримали не один оффер, в тому числі і з країн СНД, і існує величезний ризик швидкого вимивання технологічної компетенції з найбільшого держбанку.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?