Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що буде, якщо не виплачувати кредит?

Багатьох цікавить: що буде, якщо відмовитися від погашення кредиту? Якими санкціями загрожує невиконання позичальником взятих на себе обов’язків? Спочатку буде попередження, а місяць потому банк вже може подати на клієнта до суду.
Якщо клієнт не погасив вчасно щомісячний платіж по кредиту, фінустанова з’ясовує причини виникнення заборгованості. «Перш за все, банк повідомляє про це клієнта. Повідомляє про наявність заборгованості, вимагає в конкретний термін виконати зобов’язання. Вивчає причини виникнення заборгованості і пропонує можливі шляхи врегулювання. (Реструктуризації, лонгації і т.д.), – розповідає керівник напрямку Credit Collection ПриватБанку.
Порядок нарахування, розмір штрафних санкцій узгоджується в момент укладання договору, подальші зміни також регулюються додатковими угодами ».

clip_image001

Колекторські компанії включаються в роботу вже за фактом невиконання претензії про закриття заборгованості, відсутність діалогу з позичальником. При наявності простроченої заборгованості протягом 30 днів після надсилання претензії повідомлення фінустанова може подати в суд на несумлінного платника.
Але щоб уникнути виникнення подібної ситуації, у позичальника завжди є шанс попросити банк про реструктуризацію непосильного платежу. Реструктуризація можлива в разі зниження платоспроможності позичальника, курсових коливань, фінансових труднощів, пов’язаних з втратою місця роботи або годувальника родини.
Можливі різні варіанти реструктуризації. Так, якщо заборгованість ще відсутня, можна підкоригувати графік погашення кредиту, адаптувати його відповідно до доходів клієнта, отримати кредитні канікули, продовжити термін кредитування або змінити схему погашення з «класичною» на «аннуїтетную» або навпаки.
Якщо заборгованість все-таки присутня, крім перерахованих вище варіантів, можливе також одночасне рефінансування простроченої заборгованості, зменшення розміру або незастосування штрафних санкцій, встановлених у кредитному договорі, заміна позичальника або часткове прощення заборгованості по кредиту.
Зазвичай, на сайті банку розміщується інформація про умови реструктуризації кредиту, або існує можливість подати відповідну заявку. Так, наприклад, на сайті Альфа-Банку для того, щоб дізнатися, чи можна зменшити щомісячний платіж, потрібно всього лише ввести номер кредитного договору в спеціальному полі.

clip_image002

На сайтах Креді Агріколь Банку та Райффайзен Банку Аваль бачимо варіанти перекредитування та перелік необхідних документів. Крім заяви про реструктуризацію Вам знадобляться оригінали та копії паспорта та ІН (Ваші і фінансового поручителя, якщо він є), довідка про доходи та інші документи, які підтверджують Ваш випадок.
Наприклад, якщо Ви не в змозі виплачувати кредит у зв’язку з втратою роботи, потрібна буде копія першої та останньої сторінки з останнім записом роботодавця або довідка з Центру зайнятості. Процес прийняття рішення по реструктуризації, як правило, триває протягом 5-7 робочих днів.

clip_image003

Може бути й таке, що виплачувати кредит Ви не можете не через зміни валютного курсу або зниження Вашої платоспроможності, через те, що банк не надав Вам повну інформацію про кредит. По-перше, відповідно до Закону «Про захист прав споживача», від невигідного кредиту можна відмовитися протягом 14 банківських днів. Для цього позичальник повинен подати в банк відповідну заяву, повернути позичену суму і відсотки за період користування.
Також кредит можна визнати незаконним у судовому порядку, тоді позичальник повинен буде повернути банку лише тіло кредиту, а банк, у свою чергу, – сплачені позичальником відсотки. При цьому відсотки фінустанова поверне Вам відразу, а тіло кредиту буде виплачуватися Вами в якості невеликих відрахувань від зарплати протягом певного періоду часу.
Згідно ст. 11 Закону "Про захист прав споживачів", перед видачею кредиту банк повинен надати Вам інформацію про існуючі варіанти кредитування з коротким описом відмінностей між ними, в тому числі між зобов’язаннями споживача; варіанти повернення кредиту разом з кількістю платежів, їх частотою та обсягами; інформацію про можливість дострокового повернення кредиту та його умови і ще багато іншої важливої інформації, ознайомлення з якою Ви повинні засвідчити своїм розписом. Якщо цього зроблено не було, у Вас є всі підстави вважати кредит незаконним.
Тому, перш ніж оформляти позику, ретельно ознайомтеся з законодавством, самим кредитним договором і розрахуйте, чи є обране Вами навантаження посильне.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?