Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що 16 грудня відбувалось з рублем

16 грудня курс рубля по відношенню до долара в Росії оновив новий історичний максимум, тим самим ставши найбільш слабкою валютою в світі. У порівнянні з початком сьогоднішніх торгів долар виріс більш ніж на 20%.

У ніч на 16 грудня Банк Росії підняв ключову ставку з 10,5% до 17% річних , пояснивши це зростанням девальваційних очікувань. Таке рішення призвело лише до короткочасного зміцнення російської валюти.

clip_image002У ході сьогоднішніх торгів було досягнуто значення – 80,10 руб. / Долар. До вечора російська валюта відіграла близько 8 рублів.

В той же час, на сьогоднішніх торгах євро виріс майже на чверть і досяг позначки в 100,74 рублів. До вечора курс європейської валюти також трохи знизився.

У Центральному банку Росії ситуацію на валютному ринку країни назвали критичною і визнали, що така ситуація може мати непередбачувані наслідки.

«Ситуація критична. Те, що відбувається, навіть у страшному сні не могли подумати рік тому. Але на жаль, не завжди ми можемо передбачити навіть короткострокові перспективи нашого фінансового ринку. Багато учасників перебувають у важкому стані завдяки цим подіям. Повірте мені, той вибір, який робив рада директорів ЦБ – це вибір між дуже поганим і дуже, дуже поганим. Те, що відбувається сьогодні і в останні дні, може мати різні наслідки », – заявив перший заступник голови Центробанку Сергій Швецов, повідомляє Інтерфакс .

Станом на 16:48 мск євро торгується на Московській біржі за 91,00 руб, долар – за 72,40 руб.

Відзначимо, що з початку 2014 року долар і євро подорожчали по відношенню до рубля вдвічі.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?